Мін’юст запровадив для українців новий сервіс – електронний апостиль

Міністерство юстиції України за підтримки Кабінету міністрів запроваджує новий сервіс – електронний апостиль, заявив голова відомства Павло Петренко.

«Ми рішенням уряду впроваджуємо новий прогресивний сервіс – електронний апостиль», – сказав він на засіданні уряду в середу, 28 жовтня, передає «Інтерфакс-Україна».

Міністр пояснив, що апостиль – це посвідчення документів некомерційного характеру органами юстиції для подачі в зарубіжні установи – договори купівлі-продажу, рішення судів, свідоцтва про народження.

Петренко сказав, що в рік 120 тис. українців звертаються в органи юстиції за отриманням апостиля. При цьому видача апостиля концентрувалася виключно в Києві. Він пояснив, що Україна приєдналася до електронного сервісу з видачі апостиля, який існує в 23 країнах.

За словами Петренка, тепер будь-який українець може подати документи в РАГС за місцем проживання та роздрукувати готовий документ вже через 24 години, завдяки приєднанню до системи електронного сервісу, а достовірність документа та апостиля представники зарубіжних установ зможуть перевірити через інтернет.

Апостиль (фр. Apostille) – міжнародна стандартизована форма заповнення відомостей про законність документа для пред'явлення на території країн, що визнають таку форму легалізації. Штамп «Апостиль» ставиться тільки на оригінали документів державного зразка. Апостиль не вимагає іншого засвідчення або легалізації документа та визнається офіційними органами всіх держав-учасниць Гаазької конвенція 1961 року. Апостиль може не використовуватися, якщо існують правові підстави, що скасовують або спрощують легалізацію документа.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук