Місія ООН закликала уряд України закрити сайт «Миротворець»

У місії вважають, що діяльність сайту «Миротворець» порушує національне законодавство та міжнародні норми

Моніторингова місія Організації Об’єднаних націй в Україні висловила стурбованість діяльністю сайту «Миротворець». Про це повідомили «Українські новини» з посиланням на заступника голови моніторингової місії Бенджаміна Моро.

У місії стурбовані тим, що на сайті «Миротворець» оприлюднюють особисті дані, що є порушенням закону.

«Як ви знаєте, сайт має особисті дані осіб, включно з журналістами, що порушує національне законодавство та міжнародні норми. Ті, чиї дані розміщені на сайті, позначаються як терористи, сепаратисти і зрадники. Відкриття їхніх даних створює небезпеку для таких осіб», — цитують виступ Моро «Українські новини».

У підсумку Моро закликав депутатів ініціювати закриття сайту.

Центр «Миротворець» — сайт, який позиціонує себе як «неурядову організацію, що займається дослідженням ознак злочинів проти основ національної безпеки України». Робота Центру розпочалася в березні 2014 року. За повідомленням низки ЗМІ, засновником сайту є екс-нардеп Антон Геращенко. Представники «Миротворця» це заперечують, стверджуючи, що засновником сайту є Роман Зайцев — колишній співробітник СБУ.

Незважаючи на вагомий внесок «Миротворця» у отримання особистих даних бойовиків з Донбасу, сайт періодичнно піддається критиці зі сторони світової спільноти, де дії «Миротворця» називають незаконними і такими, що порушують права людини.

Найчастіше у приклад ставляться ситуація 2017 року, коли «Миротворець» опублікував списки акредитованих в Росії і в самоназваних «ДНР/ЛНР»журналістів, серед яких було багато представників впливових іноземниз ЗМІ. Тоді прокуратура Києва відкрила кримінальне провадження через оприлюднення персональних даних журналістів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук