До теми
Міські голови Львівщини не очікують від податку на нерухомість великих надходжень і не налаштовані його запроваджувати. Про це йшлося сьогодні, 12 січня, під час спільного засідання Обласної асоціації місцевих рад та комісії з питань бюджету обласної ради.
Так, міський голова Новояворівська Василь Муравель повідомив, що в його місті є близько 9 тис. квартир. Менш як половина з них мають загальну площу понад 60 кв. м, тож потрапляють під податок. Якщо міська рада встановить максимальну ставку податку, Новояворівськ отримає цього року близько 420 тис. грн – у середньому по 100 грн з квартири. «Для бюджету міста це не такий вже й великий дохід», – резюмував Василь Муравель.
Натомість у Раві-Руській, де є близько 4 тис. окремих будинків, новий податок мали б платити близько половини власників нерухомості. Міський голова Рави-Руської Ірина Верещук вважає цей податок непопулярним і прогнозує чималі труднощі з його збором. Вона припустила, що власники будинків або не захочуть, або не зможуть його сплачувати: «Одні – на знак недовіри до влади, інші – на знак того, що вони не мають коштів, ще інші і справді не мають коштів».
Нагадаємо, з 1 січня 2015 року в Україні діє новий податок на нерухомість. Зокрема, під оподаткування потрапляє загальна площа житла, яка перевищує 60 кв. м для квартир та 120 кв. м – для будинків. Розмір ставки податку мають визначити місцеві ради. Вона може коливатись від нуля до 2% мінімальної зарплати з кожного квадратного метра, що перевищує базову площу (24,36 грн станом на 1 січня).
Податок стягують раз на рік. Місцеві ради також мають право встановлювати пільги для окремих категорій власників нерухомості. Визначитись із запровадженням податку на житло міська влада має до 1 липня цього року.