Міжнародна федерація шахів вимагає відставки росіянина Кірсана Ілюмжинова

Голова ФІДЕ Ілюмжинов перебуває під санкціями США

СвітКатерина Чурилова, 9 квітня 20183450
Міжнародна федерація шахів вимагає відставки росіянина Кірсана Ілюмжинова
фото ТАСС
Президента ФІДЕ підозрюють у причетності до фінансування війни у Сирії

Міжнародна федерація шахів (ФІДЕ) вимагає від громадянина Росії Кірсана Ілюмжинова негайно піти у відставку з посади президента організації. Звернення опубліковане на сайті ФІДЕ.

Свою вимогу у керівництві ФІДЕ пояснили фінансовими проблемами, яких організація зазнала через те, що міністерство фінансів США запровадило щодо Ілюмжинова санкції. У зв’язку з цим ФІДЕ вказує на «несприятливий вплив на репутацію міжнародної федерації, який підриває довіру шанувальників шахів».

Питання про звільнення Ілюмжинова з посади було порушене на засіданні президентської ради організації, що відбулося 7 – 8 квітня в Мінську. За його відставку висловилися 14 членів ради.

«Радіо Свобода» повідомило, що раніше розрахунковий банк Міжнародної шахової федерації, швейцарський UBS, попередив, що збирається в квітні закрити рахунки організації через санкції щодо Ілюмжинова. У березні 2017 року інформація про його відставку з’явилася на сайті ФІДЕ, тоді сам Ілюмжинов назвав цей інцидент провокацією. Тоді ж він заявляв, що залишить свою посаду, якщо хтось доведе, що він є «перешкодою» для організації через санкції США.

Кірсан Ілюмжинов обіймає посаду президента ФІДЕ від 1995 року. У 2015 році його повноваження були обмежені, оскільки влада США звинуватила його в в підтримці уряду Сирії і запровадила проти нього санкції. Після цього Ілюмжинов подав позов до міністерства фінансів США про захист честі і гідності, вимагаючи 50 мільярдів доларів компенсації за моральний і матеріальний збиток від санкцій.

В інтерв’ю російським ЗМІ Ілюмжинов заявив, що не йтиме у відставку через рішення ФІДЕ. Ба більше, він вкотре балотуватиметься виборах на посаду президента цієї організації.

«Заклик президентської ради до мене з вимогою піти у відставку ґрунтується на безпідставних санкціях, запроваджених проти мене Мінфіном США 2015 року. Ні в яку відставку я не збираюся. У вересні цього року я буду знову балотуватися на пост президента ФІДЕ », – заявив Ілюмжинов агентству ТАСС.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук