Міжнародні дипломати висловили повну політичну підтримку Україні на конференції в Лондоні

Учасниками конференції стали понад три десятки дипломатів та представників міжнародних фінансових організацій

Представники зовнішньополітичних відомств країн ЄС, Канади та Японії висловили повну політичну підтримку курсу, який взяла влада України після Революції гідності, та запевнили в готовності поділитися досвідом економічних реформ, що їх потребує українське суспільство. Такими є результати Конференції з питань реформ в Україні, яка пройшла 6 липня в Лондоні, повідомив «Урядовий портал».

Як зазначається, конференція стала одним з ключових заходів візиту прем’єр-міністра України до Великобританії. Учасниками зібрання стали понад три десятки дипломатів та представників міжнародних фінансових організацій. Головуючими на конференції були прем’єр-міністр Володимир Гройсман та державний секретар Великої Британії у закордонних справах Борис Джонсон.

«Ми всі тут для того, аби побудувати сильну й мирну Україну. Ми маємо інтерес в успіху України – країни з населенням в 44 млн людей, країни, яка стоїть на передовій, відстоюючи свої позиції та наші спільні цінності», - відзначив Борис Джонсон і додав, що світ бачить прогрес України, яка «за три роки зробила більше, ніж за минулі 23 роки».

З цим погодилася міністр закордонних справ Канади Христя Фріланд, яка зазначила, що Канада вірить в успіх українських реформ. Вона також повідомила, що невдовзі між Україною та Канадою розпочне роботу режим вільної торгівлі, і «канадські компанії повідомляють, що вони зацікавлені співпрацювати з Україною».

Про наполегливість в просуванні реформ говорили глави зовнішньополітичних відомств країн Балтії та Центральної Європи. На їх переконання якщо Україна досягне успіху – буде успіх і в Європі.

Віце-президент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс повідомив, що за перший квартал поточного року обсяг взаємної торгівлі між Україною та ЄС зріс на 25%, і наразі Єврокомісія опрацьовує низку проектів підтримки України на загальну суму $200 млн.

Дипломати звернули увагу, що обрані пріоритети, зокрема реформи в пенсійній, земельній, освітній, медичній системах та приватизації разом з судовою реформою та побудовою ефективної боротьби з корупцією – це те, чого прагне суспільство.

Міністр торгівлі Фінляндії Кай Мюккянен заявив, що реформи - це завжди болючий процес. За його словами, ніхто не вірив, що Україна виживе без російського газу. «Але ви вижили. Сумніви були й щодо інших змін, а вони мають місце. Україна може стати новим брендом Європи», - зазначив фінський міністр у своїй промові і закликав приділяти більше уваги українській молоді, яка здатна продемонструвати світу потенціал своєї держави.

Віце-президент у закордонних справах Японії Мотоме Такисава привітав прогрес України в економічних реформах і заявив, що Японія і весь світ «очікує подальших зусиль на основі представленого урядом України середньострокового плану дій». Енергетику, охорону здоров'я і освіту він назвав ключовими для України реформами.

Нагадаємо, в Лондоні відбулася велика конференція з питань реформ в Україні. Вона проходила під головуванням глави МЗС Великобританії Бориса Джонсона і глави МЗС України Павла Клімкіна в історичному будинку Ланкастер-Хаус. Українську делегацію очолював прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук