МОУ повідомило про виявлені в 24-й ОМБр фінансові порушення на ₴5 млн
Водночас командир мехбригади заперечує звинувачення перевіряльників
До теми
Плановий аудит Міністерства оборони виявив у 24-й окремій механізованій бригаді, яка базується в Яворові, низку порушень, що призвели до збитків на суму у майже 5 млн грн. Про це повідомила прес-служба МОУ.
Зазначається, що порушення понад 4,2 млн грн – це безпідставне завищення обсягів і вартості послуг харчування.
«Протягом 2016 року на щоденному триразовому харчовому забезпеченні перебували від 200 до 450 офіцерів і контрактників, при цьому була зафіксована майже стовідсоткова явка на прийоми їжі, а також у вихідні та святкові дні», – йдеться у повідомленні. Саме це викликало сумніви з боку аудиторів.
Окрім того, згідно з аудитом, понад 433 тис. грн незаконно було виплачено військовослужбовцям, які, як вважають, самовільно залишили військову частину і не мають право на виплати до завершення розслідування зазначених фактів.
Також виявлено нестачу майна продовольчої служби на суму майже 185 тис. грн, додають у відомстві.
Лист департаменту аудиту на адресу командира частини з вимогами
У Міністерстві оборони обіцяють надати оцінку законності дій керівництва військової частини.
Водночас, народний депутат Ігор Васюник повідомив, що командування 24-ї ОМБр звернулося до суду, аби оскаржити дії аудиторів. У бригаді, зокрема, відкидають звинувачення щодо безпідставного завищення обсягів і вартості харчування.
«Командир 24-ї бригади, полковник Анатолій Шевченко через суд змушений доводити, що його солдати та підлеглі мають право їсти три рази на день. Доводити, що військові, які захищають Україну від військової агресії Росії, мають право на безкоштовне триразове харчування за рахунок держави», – зазначив Васюник.
Депутат стверджує, що аудитори посилаються на урядову постанову «Про норми харчування військовослужбовців ЗСУ» №426, яка регулює порядок харчування військових службовців у мирний період і передбачає харчування контрактників один раз на день. Однак, зазначив нардеп, всі військові частини з 2014 року приведені у повну бойову готовність. При цьому аудитори не слухають аргументів, що порядок харчування військових у особливий період і мирний час суттєво відрізняється, наголошує Васюник.
«Аудитори добре розуміють, що військові командири стали заручниками усіх наслідків неврегульованої нормативно-правової бази. І якщо командир несе відповідальність за три тисячі бійців – то він приймав або «людське», або «по-закону» рішення. В цьому випадку – годувати своїх бійців один чи три рази на день. І не лише 24-та бригада стала заручником такої ситуації. Але лише 24-та бригада звернулась до суду», – повідомив нардеп.