МОЗ ініціює створення мережі закладів з надання паліативної допомоги

Міністерство охорони здоров’я ініціює створення мережі профільних центрів паліативної допомоги, йдеться у проекті Стратегії розвитку паліативної допомоги в Україні на період до 2027 року, який опубліковано для громадського обговорення.

За розрахунками авторів стратегії потреба в паліативній допомозі задоволена тільки на 15%.

«З огляду на постаріння населення та високі демографічні показники смертності, адже щорічно в Україні помирає біля 700 тисяч населення, в тому числі понад 100 тисяч від онкологічних хвороб, зростає потреба у організації та наданні якісної паліативної допомоги. Кількість населення, що потребує паліативної допомоги складає понад 600 тисяч пацієнтів щорічно, плюс члени їх родин потребують супроводу та підтримки. Тобто щорічно, понад 1,5 млн. населення потребують паліативної допомоги», – йдеться в документі.

У проекті стратегії також наголошується, що її реалізація не потребує додаткових матеріальних та інших витрат. Покриття можливих витрат пропонується за рахунок вже виділених відповідно до законодавства асигнувань для функціонування центральних органів виконавчої влади, програмних заходів державних та місцевих цільових програм і позабюджетних джерел фінансування.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук