МОЗ оприлюднило умови для відновлення роботи ринків

Відновлення роботи продовольчих ринків стане «серйозним кроком до ослаблення карантину»

МОЗ визначилось з умовами, яких повинні дотримуватися продовольчі ринки для роботи на карантині

Міністерство охорони здоров'я підготувало вимоги до роботи ринків в умовах карантину. Про це повідомив глава міністерства Максим Степанов.

«На найближчому засіданні уряду будемо розглядати питання відновлення роботи продовольчих ринків. Міністерство охорони здоров'я підготувало відповідну постанову», – написав він у Facebook ввечері, 27 квітня.

Міністр повідомив, що для того, щоб робота ринків була безпечною, Міністерство охорони здоров'я і Міністерство економіки розробили чіткий алгоритм санітарного контролю.

«Зараз планується відкриття понад 280 продовольчих ринків – тих, які зможуть забезпечити все необхідне для дотримання санітарних норм», – повідомив Степанов.

Він підкреслив, що це серйозний крок до послаблення карантину і закликав дотримуватися всіх профілактичних вимог, щоб зусилля щодо недопущення поширення вірусу були не марні.

Він публікував інфографіку з вимогами, за яких працюватимуть продовольчі ринки.

Так, згідно з інфографікою, для поновлення роботи ринків, необхідно:

  • допуск працівників, продавців та відвідувачів виключно в медичних масках або респіраторах, і обов'язковий
  • безконтактний температурний скринінг;
  • наявність на кожному вході на ринку антисептиків;
  • не більше одного покупця на 10 квадратних метрів;
  • дезінфекція контактних поверхонь кожні три години;
  • прибирання і дезінфекція всіх приміщень у кінці кожного робочого дня;
  • відсутність стихійної торгівлі на прилеглих до ринку територіях;
  • відстань між робочими місцями продавців – не менше трьох метрів;
  • захисні екрани між продавцями і покупцями.

Працівники ринку мають інформувати відвідувачів про встановлені обмеження та про профілактику коронавірусу, а також вони мають контролювати виконання цих вимог і оперативно усувати порушення.

Як інформував ZAXID.NET, президент України Володимир Зеленський у понеділок, 27 квітня, доручив уряду до найближчої середи відпрацювати можливість відкриття продовольчих ринків за певним протоколом дотримання правил безпеки під час епідемії коронавірусної хвороби Covid-19.

Із проханням відновити роботу ринків в Україні до Кабмну звернувся також мер Львова Андрій Садовий. Вранці, 27 квітня, він закликав уряд переглянути своє рішення щодо припинення роботи продуктових ринків під час карантину та дозволити ринкам працювати або затверджувати рішення про їх роботу на місцевому рівні.

Ринки в Україні припинили роботу у другій половині березня, невдовзі після введення карантину. 31 березня головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко дозволив відкрити ринки за умови, що там буде дотримано соціальну дистанцію. Проте через велику кількість порушень Ляшко розпорядився закрити ринки на час карантину.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук