МОЗ та Мінфін домовилися удосконалити систему фінансування лікування українців за кордоном

МОЗ та Мінфін домовилися удосконалити систему фінансування лікування українців за кордоном
МОЗ зможе виділяти кошти на лікування українців за кордоном відповідно до потреб пацієнтів

Міністерство охорони здоров’я та Міністерство фінансів домовилися змінити систему фінансування лікування громадян України за кордоном і перераховувати всі призначені для цього кошти єдиним траншем на початку року. Про це йдеться у спільній заяві двох відомств.

«МОЗ та Мінфін домовилися змінити систему фінансування і перерахувати всі кошти на лікування за кордоном на початку року, для того, щоб хворих можна було відправляти відразу ж після прийняття рішення спеціальною комісією МОЗ. Завдяки цьому, вже до кінця березня ми отримаємо всю річну суму для відправки хворих за кордон. Це означає, що пацієнти зможуть виїхати на лікування саме тоді, коли вони цього потребують», – зазначено у повідомленні.

Зазначено, що дотепер гроші на лікування за кордоном перераховувалися МОЗ рівними траншами три рази в рік, тому пацієнтів відправляли на лікування також тричі на рік і не завжди тоді, коли це було потрібно пацієнтам, а коли надходили кошти.

У відомстві повідомили, що медичний департамент МОЗ проводить екстренне засідання. За тиждень він має підготувати всі необхідні документи та погодження, а саме: уточнити списки пацієнтів на відправлення, з’ясувати стан пацієнтів у списку, зв’язатися з лікуючими лікарями, місцевими управліннями і департаментами охорони здоров’я для вирішення усіх формальних питань.

«Ми намагаємося не втратити жодного дня, щоб уже в понеділок Комісія, котра відповідає за визначення списку пацієнтів, на лікування яких будуть виділятися кошти, могла прийняті усі потрібні рішення та підписати документи, які дозволять нам скористатися перерахованими коштами», – зазначено у повідомленні.

Крім того, МОЗ та Мінфін мають намір обговорити ідею створення резервного фонду для відправки пацієнтів за кордон, щоб швидко реагувати в ситуаціях з пацієнтами в критичному стані.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук