М’ясопереробні підприємства Львівщини - на межі кризи, не вистачає худоби
ВАТ "Пустомитим’ясо" уже майже місяць не працює через відсутність сировини. Підприємство опинилося на межі закриття, а 80 працівників - перед перспективою безробіття. Про це 18 серпня під час засідання Львівського прес-клубу повідомив заступник директора "Пустомитим’ясо" Богдан Войтович.
"У Пустомитівському районі зараз близько 12 тисяч голів великої рогатої худоби. Наше підприємство переробляє до 2 тисяч на місяць. Півроку інтенсивної роботи може залишити район без галузі тваринництва", - прокоментував ситуацію Б. Войнович.
Заступник голови Львівської облдержадміністрації з питань розвитку АПК Іван Стефанишин поінформував, що "сьогодні на Львівщині у багатьох м’ясопереробних підприємств приблизно така ж ситуація. Сировини для тієї кількості м’ясопереробних підприємств що є, не вистачає".
І.Стефанишин стверджує, що ситуація з поголів’ям великої рогатої худоби в області складна, а в Україні загалом ще гірша. "У нас різниця між кількістю вирощуваної худоби і її реалізацією за підсумками минулого року була 10%, а Україна - в мінусах", - сказав він.
На думку І.Стефанишина, причина такої ситуації в тому, що "ніхто не подбав про сировинну базу. Усі ставилися до цього споживацьки, вирізали повністю поголів’я. Торік вирізали 120 тис. телят на Львівщині. Балансу між забоєм і виведенням поголів’я немає".
Щоправда, він позитивно оцінює збільшення урядом з 1 серпня дотації сільгоспвиробникам за реалізацію худоби, зокрема за молодняк великої рогатої худоби з 1,9 грн до 2,9 грн за кілограм живої ваги. "Потрібно п’ять років інтенсивно розвивати це господарство, зокрема через збільшення дотацій уряду, інакше ми поступово втрачатимемо позиції у продовольчій безпеці. Бо коли в країну завозиться більше 30% того чи іншого важливого продукту, це має викликати занепокоєння", - сказав він.
У той же час експерт асоціації "Укрм’ясопродукт" Олександр Руденко вважає, що приватні господарства не можуть за допомогою дотацій від уряду самостійно переламати цю тенденцію. "Потрібне різке збільшення поголів’я. Це можна зробити через імпорт. Однак для того, щоб збудувати один годівельний комплекс потрібно витратити 300-500 тис. дол., це гроші немалі. Щоб їх вкладали, держава має зробити таке інвестування привабливим", - переконаний О.Руденко.