Мультимільйонер Сергій Тігіпко став фігурантом справи про викрадення онучок

Британська поліція стверджує, що впливовий батько допоміг доньці вивезти дітей до України

Сергій Тігіпко

Поліція Великої Британії розслідує справу щодо одного з найбагатших і найвпливовіших людей України Сергія Тігіпка через викрадення й вивезення своїх двох онучок з британським громадянством з Великої Британії до України.

Як інформує «ВВС Україна», суддя постановив, що банкір і промисловець Сергій Тігіпко допомагав своїй дочці Ганні ігнорувати ухвалу Високого суду Лондона і залишитися у Києві. Суд наказав їй повернутися до Лондона, де живе батько дітей, який має британське громадянство, щоб вони могли з ним бачитись.

Водночас сама Ганна Тігіпко стверджує, що все, що вона зробила відтоді, як чоловік покинув її у 2015 році, «було заради добробуту її дітей і ні для кого більше». За її словами, діти нині «щасливі і зараз живуть в Україні».

Сергій Тігіпко з дочкою та зятем

Сергій Тігіпко з дочкою та зятем 2012 року, фото JetSetter

Імена Сергія і Ганни Тігіпко дозволено публічно оголосити після виняткового для подібних справ рішення судді. На думку суду, діти «зазнавали шкоди» через розлучення з батьком. Суддя постановив, що публічність може змусити матір та діда повернути дітей.

Ганна Тігіпко зустрілася з батьком дітей у 2010 році, а одружилась із ним у 2012-му. Вони оселилися у Північному Лондоні і народили двох доньок. Але наприкінці 2015 року батько оголосив про розірвання шлюбу.

Спочатку Ганна Тігіпко була цілком не проти залишитися в Лондоні. Вона заснувала клініку на Гарлі-стріт. За допомогою матері вона купила за 9 мільйонів фунтів стерлінгів будинок у Гемпстеді, одному з найдорожчих районів столиці, популярному серед російськомовних.

Батько дітей жив поруч зі своєю новою дружиною. Але потім Ганна Тігіпко також зустріла нового чоловіка і одружилася з ним в 2017 році в Україні. У листопаді 2017 року вона взяла дівчат у поїздку до Києва – і залишилася там, порушивши таким чином угоду з їхнім батьком.Вона продала будинок у Гемпстеді і відмовилася від бізнесу на Гарлі-стріт. У квітні 2018 року Високий суд постановив, що вона має повернутися жити до Лондона – але вона послідовно ігнорувала неодноразові постанови суду.

Суддя Джастін Мостин виявив, що їй у цьому допомагав її батько Сергій. Він був повністю задоволений «його глибокою співучастю», заявив суддя у своїй ухвалі.

Оскільки жодного поступу у справі не було, батько дівчат зробив винятковий крок і попросив назвати імена дідуся й матері. Він сподівався, що це спонукає їх повернути дітей.

У залі суду було сказане, що до того, як дітей відвезли до Києва, вони мали тісний зв'язок зі своїм батьком, однак тепер їх налаштовують проти нього.

У грудні минулого року старша донька заявила експерту, якого призначив суд, що «тато поганий». Він має трьох дітей від попереднього шлюбу, а його нова дружина також має сина.

Сергій Тігіпко — один з найбагатших і найвпливовіших людей в Україні. Мільярдер був союзником колишнього президента України Віктора Януковича і був віце-прем'єром у його адміністрації, а також двічі сам балотувався на посаду президента. Останніми роками він зосередився на своїх бізнес-інтересах, і заявив британському суду, що він більше не має політичних інтересів.

Згідно з рейтингом найбагатших людей України від журналу «Фокус» від 2018 року, статки Тігіпка становлять 25,3 млрд грн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук