МВФ висуватиме жорсткі умови для співпраці з Україною, – Немиря
Міжнародний валютний фонд висуватиме уряду України жорсткі умови продовження своєї співпраці за програмою stand-by. Про це заявив заступник голови ВО «Батьківщина», екс-віце-прем'єр-міністр Григорій Немиря.
"Ключова позиція не змінилася: це реалістичний фіскально-відповідальний бюджет, який не має передбачати збільшення видатків. Сьогодні приводилися приклади, коли на 15% держслужбовцям зменшують зарплати і багато інших речей. Реалістичний бюджет – це перший індикатор. Другий – це питання припинення крос-субсидій стосовно "Нафтогазу", це реалістичні ціни на газ, в першу чергу для споживачів", - сказав Григорій Немиря, повідомили ZAXID.NET у прес-службі БЮТ.
Екс-віце-прем’єр також не виключив, що уряд Миколи Азарова для продовження співпраці з МВФ може штучно завищити параметри зростання ВВП для обґрунтування збільшення бюджетних видатків. "Завжди є спокуса показати більші темпи зростання ВВП для того, щоб мати можливість більше на щось витратити. Але прогноз має бути в межах 2,8%-3%", - пояснив він.
Григорій Немиря також повідомив, що наступного тижня планує провести зустріч з місією МВФ, яка прибула до України. "Наступного тижня я буду зустрічатися з місією, яку в Києві очолює вже новий керівник, і матиму більше уявлення про цю позицію МВФ. Але Тигіпко каже 3,7% (зростання ВВП), але навряд чи вони з цим погодяться. Це буде перший реальний тест", - вважає екс-віце-прем'єр.
"Питання енергетичної політики і цін, способи їх формування - поки що лише питання, якісь намагання, заявки, але не видно, за рахунок чого це може бути зроблено. Більше запитань, ніж відповідей. Це стосується безумовно макрофінансової допомоги. Потім бюджетна підтримка, закон про держзакупівлі... Для них не зрозуміло, як спочатку у повному складі фракція (Партії регіонів) голосує за цей закон, а потім, як Президент (лідер Партії регіонів), отримавши листа за підписом представника Єврокомісії і голови представництва Світового банку, накладає вето. Яка доля цього? Закон про держзакупівлі є також ключовим індикатором для позики на політику розвитку на 500 млн євро", - зазначив Григорій Немиря.
Як відомо, Міжнародний валютний фонд в листопаді 2008 року прийняв рішення про надання Україні протягом двох років в рамках програми stand-by кредиту на суму близько 16,4 млрд. дол. З початку 2008 року Україна одержала вже три транші на загальну суму 12 млрд. дол.
Четвертий транш у розмірі 3,8 млрд. дол. Україна розраховувала одержати в листопаді 2009 року за підсумками третього перегляду програми. Місія МВФ завершила роботу в Києві наприкінці жовтня, при цьому якоїсь позитивної заяви представників фонду про завершення перегляду зроблено не було.
Пізніше МВФ заявив про можливість відновлення роботи в Україні після формування консолідованої позиції української влади в питанні реалізації антикризових заходів і прийняття Держбюджету-2010.