МВФ задоволений реформами і зростанням макроекономічних показників України

ЕкономікаРоман Ганкевич, 7 жовтня 20162330
МВФ задоволений реформами і зростанням макроекономічних показників України
фото IMF
Директор європейського департаменту МВФ Пол Томсен

За результатами другого перегляду виконання Україною програми МВФ, у Фонді вражені зусиллями уряду щодо проведення реформ та відновлення економіки. Про це зазначив під час прес-конференції у п'ятницю в Вашингтоні директор європейського департаменту МВФ Пол Томсен, повідомляє «Укрінформ».

«Ми бачимо, що (економічна – ред.) політика перебуває на вірному шляху та відповідає цілям програми. Що це означає? Відверто кажучи, я думаю, якщо ми подивимося на макроекономічні досягнення України – вони є дуже вражаючими», - зауважив представник Фонду.

У цьому зв'язку він позитивно висловився про досягнення у фінансовому регулюванні попри значне зростання витрат на безпеку й оборону. Крім того, представник Фонду згадав про введення гнучкого курсу валют, а також вирівнювання цін на енергоносії. За словами Томсена, українська влада досягла «значних результатів» у проведенні структурних реформ.

«У підсумку, ми маємо відчутну макроекономічну стабілізацію у фінансовій системі і відновлення економічного зростання в Україні», - констатував керівник європейського департаменту МВФ.

Однак, на думку представника Фонду, для того, щоб Україна зберегла нинішній рівень міжнародної економічної підтримки, в тому числі з боку МВФ, вона має впоратися з головним викликом – подолати корупцію. «Головним викликом для української влади є те, що вони повинні дійсно мобілізувати тверду рішучість для подолання проблеми корупції. Я думаю, це ключове завдання для просування вперед», - зазначив Пол Томсен.

Він висловив переконання, що в Києві «усвідомлюють важливість цього як для України, так і для міжнародних співтовариств», що прагнуть продовжувати підтримку країни в нинішніх «достатньо широких масштабах».

Томсен нагадав, що МВФ висловлював свою стурбованість по темпах реформ, спрямованих на зниження корупції, включно на урядовому рівні. «У цьому зв'язку було кілька ініціатив, у тому числі в поточній програмі (МВФ – ред.), в (останньому) огляді по Україні, включаючи вимоги для високопосадовців задекларувати свої активи», - зауважив директор Європейського департаменту МВФ.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук