МВС прокоментувало обшуки НАБУ у справі «рюкзаків Авакова»

У Міністерстві внутрішніх справ заявили, що розцінюють обшуки НАБУ в помешканні сина міністра внутрішніх справ Арсена Авакова Олександра та екс-заступника голови МВС Сергія Чеботаря як політичні, а не юридично обґрунтовані.

«Сьогодні приводом для нової хвилі інформаційної кампанії стосовно начебто зловживань, допущених під час процедури закупівлі тактичних рюкзаків для потреб АТО в 2015 році, стало проведення слідчих дій у помешканнях колишнього заступника міністра внутрішніх справ Сергія Чеботаря та сина голови відомства», – йдеться у повідомленні МВС.

Там зауважили, що кримінальне провадження за фактом начебто численних порушень під час процедури закупівлі рюкзаків для потреб МВС, що нібито призвело до втрат бюджетних коштів було відкрите ще в липні 2015 року.

«За більш ніж два роки розслідування маємо наступні досягнення: у рамках досудового розслідування за рішенням слідства Державною фінансовою інспекцією України було проведено позапланову ревізію окремих питань фінансово-господарської діяльності МВС України. За результатами ревізії, які відображені у відповідному Акті, з приводу кількості рюкзаків, кількості лотів та загальної вартості закупівлі в сумі 16 595 000,00 грн. порушень не встановлено», – йдеться у повідомленні.

Також у відомстві вказали, що рішенням Окружного адміністративного суду Києва, яке на цей час набуло законної сили, «відмовлено заявнику визнати протиправними дії посадових осіб МВС України під час проведення переговорної процедури закупівлі рюкзаків 16 лютого 2015 року». «Рішенням суду в повному обсязі відмовлено в задоволенні позову у зв’язку з відсутністю, на думку суду, суттєвих порушень норм права під час проведення процедури закупівлі рюкзаків. На цей час органу досудового розслідування відомо про існування цього судового рішення», – додали у МВС.

Зазначається також, що «під час ревізії досудове слідство не отримало доказів, що постачання рюкзаків відбулося не в повному обсязі, замість того, МВС надало НАБУ належні докази добросовісного виконання переможцями торгів договорів з постачання рюкзаків».

«Висновки експертизи, яка встановила, що закуплені рюкзаки менші за об’ємом, ніж це передбачено заявкою, та неналежної якості, викликають обґрунтований сумнів через незрозуміле походження зразків для експертного дослідження та зафіксовані помилки експерта під час визначення об’єму рюкзака. До справи залучено сфальсифіковане відео, розмови на той час заступника міністра Сергія Чеботаря та нібито сина міністра внутрішніх справ, справжність якого не була доведена слідством», – заявили у МВС.

«Національне антикорупційне бюро України займається політичною, а не юридичною діяльністю, що є недопустимим і потребує негайної корекції», – додали у відомстві.

Нагадаємо, 31 жовтня у фігурантів цієї справи пройшли обшуки та затримання. Офіційно відомо про затримання Чеботаря та ще двох фігурантів справи, однак ЗМІ з посиланням на свої джерела повідомили, що одним з затриманих є також син Авакова Олександр.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук