МЗС Болгарії: Агресія Росії проти України становить загрозу для ЄС

СвітРоман Ганкевич, 15 листопада 201413195
Міністр закордонних справ Болгарії Даніель Мітов

Міністр закордонних справ Болгарії Даніель Мітов заявив, що агресія Росії проти України генерує нові «заморожені конфлікти» і становить пряму загрозу для європейських і євроатлантичних цінностей.

Таку думку він висловив в рамках щорічної міжнародної конференції з безпеки, яка зараз проходить в Софії, повідомляє «Укрінформ».

«Агресія Росії не тільки зневажає норми міжнародного права, змінюючи карту Європи XXI століття і створюючи нові «заморожені конфлікти», а й становить пряму загрозу для європейських і євроатлантичних цінностей», - зазначив Мітов.

За його словами, дії Росії проти України через нав'язування іншої суверенної держави геополітичного вибору не тільки недопустимі. Це, на думку міністра, прямий шлях повернення до  часів холодної війни.

Мітов особливо підкреслив, що стабільність в регіоні може бути забезпечена лише шляхом прискорення процесу інтеграції в НАТО країн Чорноморського басейну.

Слід відзначити, що 7 листопада в Болгарії після проведення дострокових виборів було сформовано новий коаліційний уряд. Його очолив Бойко Борисов, який виступає проти політики путінської Росії.

На початку червня Борисов заявив, що, якщо його партія переможе на дострокових парламентських виборах, вона перегляне підсумки конкурсу, який визначив компанію, що займатиметься реалізацією проекту Південний потік.

Компанія «Стройтрансгаз консорціум», заснована російським ЗАТ «Стройтрансгаз» і болгарським консорціумом з п'яти фірм «Газпроект Південь», наприкінці травня виграла тендер на будівельно-монтажні роботи, навчання персоналу і введення в експлуатацію «Південного потоку» на території Болгарії. Вартість робіт повинна була скласти €3,5 млрд.

Зазначається, що компанія «Стройтрансгаз» належить російському бізнесменові Геннадію Тимченку, який потрапив під санкції, що їх ввели США «за порушення суверенітету і територіальної цілісності України».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук