МЗС України назвало незаконним намагання Росії привласнити кримські пам’ятки культури

КультураЮлія Поліковська, 20 жовтня 20151090

Рішення уряду Російської Федерації про віднесення більше 220 пам’яток у Криму до культурних об’єктів федерального значення в РФ не має жодних правових наслідків і суперечить міжнародному праву, заявили в Міністерстві культури України.

У відомстві нагадали, що тимчасово окупований Крим є невід’ємною частиною території України, на яку поширюється дія української Конституції і законів.

«Тому рішення Російської Федерації включити пам’ятки культурної спадщини Криму і їх території до Єдиного державного реєстру об'єктів культурної спадщини народів Російської Федерації є протиправним», – сказано в заяві.

Окремо МЗС підкреслює, що незаконні дії Росії стосуються об’єктів культурної спадщини, які охороняються законами України і занесені до Державного реєстру нерухомих пам'яток України.

«Зокрема, фортеця і печерне місто Чуфут-Кале, Генуезька і міські фортеці у Феодосії, комплекс споруд Воронцовського палацу, Ластівчине гніздо, комплекс споруд палацу Олександра III, комплекс споруд Судацької фортеці, Ханський палац у Бахчисараї є об’єктами нерухомого культурної спадщини національного значення, а два останніх з них номінуються на включення до списку об»єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО», - уточнили в МЗС України.

Вся відповідальність за пошкодження або руйнування цих безцінних пам’яток лежить на Російській Федерації, зазначили в МЗС.

Нагадаємо, уряд Російської Федерації віднесло більше 220 об’єктів на території анексованого Криму і Севастополя до культурних об’єктів федерального значення.

Раніше президент Росії Володимир Путін включив пам’ятки і території Національного заповідника «Херсонес Таврійський» до Єдиного державного реєстру об’єктів культурної спадщини народів РФ. МЗС України розкритикувала цей крок.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук