МЗС України виступило проти закриття Бібліотеки української літератури в Москві

СвітЮлія Поліковська, 22 вересня 20161611
МЗС України виступило проти закриття Бібліотеки української літератури в Москві

Міністерство закордонних справ України виступило проти рішення уряду Москви про передачу фондів Бібліотеки української літератури «Центру слов’янських культур». Про це йдеться в офіційній заяві МЗС України.

«Спроби російської сторони припинити діяльність Бібліотеки української літератури, зокрема, намір використовувати її унікальні фонди для створення Центру слов’янських культур, розцінюються в Україні як цілеспрямоване знищення єдиної спеціалізованої державної установи, створеної з ініціативи української громади і покликаної сприяти забезпеченню її національно-культурних, мовних, інформаційних потреб», – йдеться в заяві.

У МЗС акцентували на унікальності книжкового фонду Бібліотеки, формування якого відбувалося за активної участі українських освітніх, бібліотечних, наукових установ, видавництв, української громади Росії протягом десятиліть.

Міністерство закордонних справ України висловило протест російській стороні з цього приводу, посилаючись зокрема на Рамкову конвенцію про захист нацменшин від 1 лютого 1995 року, і закликало зберегти Бібліотеку як культурний центр багатомільйонної української громади.

«Створивши необхідні умови для вільної реалізації прав усіх нацменшин в Україні, розраховуємо на цивілізоване ставлення до українців за кордоном. Очікуємо, що світові правозахисні структури дадуть належну оцінку спробам знищення єдиного в Росії державної установи української національної меншини», – сказано у заяві.

Нагадаємо, напередодні уряд Москви затвердив передачу фондів Бібліотеку української літератури в Москві «Центру слов’янських культур», створеному у складі у Всеросійській державній бібліотеці іноземної літератури ім. М. В. Рудоміно, що на практиці означає ліквідацію української бібліотеки.

Як відомо, 28 жовтня 2015 року в Бібліотеці української літератури в Москві пройшли обшуки, а потім її директор Наталія Шаріна була затримана. Відносно неї порушили кримінальну справу за нібито «розповсюдження екстремістських матеріалів, заборонених до використання». 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук