На добудову житлових будинків із високим ступенем готовності Україна виділить 1 млрд грн
Президент України Віктор Ющенко схвально оцінює готовність НБУ виділити ресурс на реалізацію проекту підтримки закінчення будівництва житлових будинків із високим ступенем готовності. "Мені приємно, що НБУ провів свою експертизу цього проекту і підтвердив готовність виділити ресурс для того, щоб започаткувати такий стратегічний проект, як добудова незавершеного будівництва із високим ступенем готовності", - сказав В.Ющенко сьогодні в Києві на виїзній нараді з питань добудови житлових об'єктів.
За його словами, під гарантовані цінні папери Державна іпотечна установа зможе залучити від НБУ 1 млрд. грн. "Установа зі свого боку виконала всі зобов'язання за цією програмою. Звичайно, ця схема не ідеальна. Це локальна програма. Ціна цього проекту 7 млрд. грн., ми починаємо з 1 млрд. грн. Нацбанк заявив про готовність виділити необхідний ресурс. Це дозволить нам цього року ввести в експлуатацію 250 тис. кв. м житла, які зможуть отримати приблизно 60 тис. громадян", - сказав він.
Президент додав, що сьогодні по Україні є близько 500 незавершених будинків із рівнем готовності близько 75%, з яких половина - у Києві та Київській області.
В.Ющенко зазначив, що розроблений механізм державної підтримки, який окреслений в Указі Президента щодо програми будівництва доступного житла, дасть змогу "допомогти забудовнику, який не має сьогодні ресурсу, щоб ввести в експлуатацію на три чверті готове житло".
Віктор Ющенко наголосив на важливості у нинішніх умовах проведення ефективної державної політики підтримки будівельної галузі. За його словами, підтримка будівельної галузі - це й підтримка ряду інших секторів економіки. Це надзвичайно важливо і для того, щоб підтримати людей, які інвестували свої кошти у житлове будівництво.
"Я всіляко хотів би подякувати за те, що після довгих дебатів ми вийшли на відповідь, як допомогти людям, які вклали свої кошти в недобудовані об'єкти житлового сектору", - сказав Президент, особливо відзначивши зусилля Державної іпотечної установи, Національного банку, Міністерства фінансів у цьому напрямку, а також Холдингової компанії "Київміськбуд", яка, за його словами, стала головним генератором ідей у цьому напрямку. В.Ющенко відзначив, що позиція " Київміськбуду" при цьому є "професійною, викликає довіру, знаходить підтримку та прихильників".
"Крок за кроком Україна починає формувати ті відповіді, які дуже важливі для проведення антикризової політики", - сказав Президент.
Президент зазначив, що очікує від Верховної Ради прийняття найближчим часом закону щодо будівництва доступного житла: "Сподіваюся, найближчим часом буде поставлена законодавча крапка у цьому питанні".
Президент також у своєму виступі на нараді висловився за перегляд програми будівництва службового житла. За його словами, досі передача службового житла залишається "таємницею за сімома замками". Президент зазначив, що, на жаль, щодо службового житла в концепції бюджету цього року жодних змін немає. "Ми пробуємо з Держбюджету давати службові подарунки десяткам тисяч людей. Аналітики стверджують, що якби ті витрати, закладені в Держбюджеті на фінансування службового житла, були трансформовані на підтримку першого внеску або компенсацію відсоткових ставок, ми б збільшили від 3 до 7 разів обсяг фінансування житла", - сказав він.
Віктор Ющенко підкреслив, що державі не потрібно брати на себе стовідсоткову оплату житла службовця, натомість слід дати йому компенсацію відсоткової ставки або дати змогу сплатити свою одну третину. "Ми в 3-5 разів можемо тими самими грошима обслужити потужнішу будівельну програму", - додав В.Ющенко. За словами Президента, на жаль, така ідея не знайшла однодумців в уряді, хоч її опонентів він не бачить. "Очевидно, що уряд просто не приділяє уваги цьому питанню", - відзначив Глава держави.