На голову та секретаря виборчої комісії у Бібрці написали заяви до поліції

СуспільствоМарта Когут, 27 грудня 2018, 17:36 2986 0

Уповноважені від політичних партій підозрюють членів Бібрської виборчої комісії у фальсифікації документів та перешкоджанні здійсненню виборчого права під час виборів ОТГ.

Від виборів минуло вже три дні, однак офіційне оголошення результатів всіляко відтягують. О десятій вечора 26 грудня Бібрська міська виборча комісія ще працювала, проте не у повному складі.

«Комісію переносили три рази на 10 ранку, на 4 дня, і на 7 вечора. Членів комісії територіальної розпустили, їх повинно бути 18, зараз в залі є 5 людей», ‒ розповідає кандидатка у раду ОТГ від «Самопомочі» Галина Авраменко.

Ще у понеділок у ТВК намагалися скасувати результати виборів на дільниці у селі Глібовичі. Уповноважений від Української Галицької Партії Олександр Чорний розповів, як усе було: «Голосували, щоб частина бюлетенів визнати такими, що не відповідають дійсності, і відповідно їх не врахувати».

Однак такого рішення не прийняли, забракло одного голосу. Тож тепер голова Бібрської міської виборчої комісії Марія Король говорить, що цього взагалі не було. Та уповноважені від партій переконані, що комісія таки планує не враховувати голосів у Глібовичах. Мовляв, на бюлетенях немає печаток та номерів дільниць.

«Як стверджують члени ТВК, які здійснювали вже повторний перерахунок, то є бюлетені, на яких немає номерів дільниць, але є й бюлетені, на яких є. В свою чергу, територіальна комісія хоче визнати всі бюлетені, які були на тій дільниці такими, що не підлягають врахуванню. Голосували 497 людей, якщо не помиляюся», ‒ розповів юрист Львівської обласної організації «Об’єднання Самопоміч» Роман Терещенко.

Якщо голоси п’яти сотень людей визнають не дійсними, то від села не буде представника у раді ОТГ. А це, за результатами паралельних підрахунків від партій, мало б бути аж троє депутатів від трьох політичних сил ‒ Аграрна партія, Об’єднання Самопоміч та Українська Галицька партія.

Натомість, представники БПП у Глібовичах не пройшли. Коли ж уповноважені від інших партій хотіли ознайомитися із протоколами, члени комісії їм відмовили. Тому представник від Галицької партії викликав поліцію, написав заяву про перешкоджання здійсненню виборчого права та фальсифікацію документів.

«Протоколи, які вони зараз готують, містять неправдиві дані, які не зафіксовані, по яких не було жодного рішення. Більше того, вони приховують всі результати виборів», ‒ заявив поліції уповноважений від Галицької Партії Олександр Чорний.

Поліцейські заяву прийняли. Та за законом у виборчої комісії є п’ять днів на підрахунок та оголошення результатів виборів. Цей термін спливає о 12 годині ночі п’ятниці. Наразі ж залишається таємницею ‒ чи врахує виборча комісія голоси півтисячі мешканців у Глібовичах чи ні.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук