У вівторок, 17 листопада, на Грибовицькому полігоні, де триває рекультивація, запрацювала станція, що переробляє фільтрат — рідину, яка роками збиралась зі сміття. З озера вона через насоси потрапляє до контейнера, відтак проходить там чотири стадії очищення. В результаті виходить вода без шкідливих домішок.
«На виході ми отримуємо концентрат — залишковий бруд, його поставимо у тіло полігону. Решту 70% – чиста вода, що є кращою за ту, яка тече трубами. Її зливаємо в очисні споруди Львова», – пояснила начальниця станції очистки фільтрату Лілія Житняк.
Два контейнери – це і є пункт переробки фільтрату Osmos. Вони будуть очищувати стоки, що збирались на сміттєзвалищі з 1956 року.
«Такі озера дістались нам у спадок, тому мусимо щодня викачувати бруд. Сама станція працює автономно, ми тільки додаємо сірчану кислоту для зв'язування всіх тих елементів, які входять до складу фільтрату», – розповів головний інженер ЛКП «Зелене місто» Роман Коць.
Тендер ще влітку минулого року виграла київська фірма «Екософт».
«Контейнер, коли працює, безперервно розподіляє фільтрат на дві частини – чисту й брудну. Їх виготовила німецька компанія ROCHEM», – пояснив головний інженер компанії «Екософт» Павло Стендер.
Переробити 20 тис. м3 фільтрату станція очистки має за два роки.
Нагадаємо, як повідомляв ZAXID.NET, у вересні ЛКП «Зелене місто» отримало від ДАБІ дозвіл на початок будівельних робіт із рекультивації Грибовицького полігону. Рекультивація має тривати п’ять років, після чого на полігоні ростимуть дерева.
До слова, установка для переобки фільтрату – це частина великого сміттєпереробного комплексу. У Львові він має запрацювати в найближчі роки. Минулого місяця Європейський банк реконструкії і розвитку визначив переможця тендеру на будівництво заводу. Ним став нідерландсько-литовський консорціум WTT-Axis. Раніше проект сміттєпереробного заводу вже пройшов комплексну державну експертизу та отримав позитивний висновок Мінекології. Наразі на вул. Пластовій, 13, де будуватимуть завод, тривають підготовчі роботи.