На Грибовицькому сміттєзвалищі готують до запуску систему очистки інфільтрату
На закритому полігоні ТПВ, поблизу с. Великі Грибовичі під Львовом, тривають підготовчі роботи до рекультивації. Складовою цього складного процесу є очистка накопиченого роками в землі інфільтрату. Для унеможливлення подальшого потрапляння в ґрунт води, після технічної рекультивації тіло полігону накриють мембраною. Про це розповів директор ЛКП «Зелене місто» Святослав Євтушенко.
Та для акумуляції існуючої рідкої фракції, що стікає із пагорбів полігону, вже підготували герметичну ємність. Звідти вже інфільтрат відкачуватимуть потужними насосними установками.
«За нашими підрахунками, в лагунах зібралась загальна кількість близько 90 тис. м3 інфільтрату», – розповів директор ЛКП «Зелене місто» Святослав Євтушенко.
Підрядна компанія «Екософт», з якою місто уклало контракт, поруч із лагуною завершує монтаж модулів найсучаснішої системи очистки. Комплекс відкачки зворотного осмосу має запрацювати тут вже з травня. Та німці обіцяють здати підключене обладнання скоріше.
«Фільтрат поступає на механічну фільтрацію, а потім потрапляє на «серце» цієї установки – на мембранну очистку. На мембранах фільтрат буде розділятись на дві фракції: чисту, яка буде скидатися у каналізаційну мережу і якість відповідатиме технічним умовам. Тобто вона буде цілком екологічно безпечна. Забруднена фракція буде повертатися на тіло полігону», – каже головний інженер компанії «Екософт» Павло Стендер.
Проект великої рекультивації закритого нині Грибовицького полігону твердих побутових відходів розділений на кілька етапів: сама рекультивація, очистка зворотного осмосу, тобто інфільтрату, а також дегазація самого полігону. Для цього Львів залучив 25 млн євро кредиту від ЄБРР, 10 млн євро грантових коштів та майже 7 млн євро – гроші міста.