На Херсонщині оштрафували вісім ресторанів і аптек через обслуговування російською мовою

Заклади оштрафували через скарги відвідувача

У Херсонській області щодо восьми ресторанів та аптек застосували стягнення за порушення вимог закону України «Про мови» Про це повідомило головне управління Держспоживслужби.

Зокрема, скаржник подав десять скарг на заклади громадського харчування та аптеки. У них він заявив, що надавачі послуг порушують вимогу чинного законодавства про мови, а саме: інформація, зазначена в меню та в касових чеках, була викладена лише російською мовою, а персонал закладів при обслуговуванні клієнтів спілкується також російською мовою.

Під час перевірки факти, зазначені в скарзі, підтвердилися. На ресторани та аптеки були накладені адміністративно-господарські стягнення, передбачене ст. 23 закону України «Про захист прав споживачів».

Окрім того, вісім осіб було притягнуто до адміністративної відповідальності відповідно до ч. 1 ст. 155 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення».

До слова, за останні 20 років російська мова стає все менш популярною в пострадянських незалежних державах, в тому числі і в Україні.

Помітне зменшення використання російської мови відбулося у Казахстані, де в 2016 році тільки 20,7 відсотків людей сказали, що вони зазвичай говорили вдома російською, в порівнянні з 33,7 відсотками у 1994 році.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук