На Львівщині не звільнили жодного чиновника чи суддю через закон про люстрацію

СуспільствоІрина Скіць, 14 березня 20164131
На Львівщині не звільнили жодного чиновника чи суддю через закон про люстрацію

У Львівській області понад 90% чиновників та суддів пройшли люстраційну перевірку. Наразі жодного з них не звільнили у зв’язку із законом України «Про очищення влади». Водночас ще 19 чиновників та 18 суддів проходять люстрацію. Такі позитивні  результати перевірки експерти пояснюють не добросовісністю чиновників, а недосконалістю закону про люстрацію.

Про це на прес-конференції розповіли начальник відділу кадрової роботи ЛОДА Ігор Гарматій та заступник начальника територіального управління Державної судової адміністрації України у Львівській області Марія Коник.

Як розповіла Марія Коник, 95% суддів Львівської області успішно пройшли люстрацію. Щодо ще 18 суддів триває перевірка. Вона пояснила, що багато суддів беруть довідку про статус учасника АТО і таким чином звільняються від проходження люстрації.

Ще одна проблема у тому, що основна відповідальність щодо люстраційної перевірки покладається на перевірку доходів за даними ДФС. Водночас ці дані, за словами Марії Коник, бувають застарілими. Відтак достовірність своїх доходів судді доводять у судах.

Марія Коник також додала, якщо хтось із суддів виніс неправомірне рішення, зокрема щодо мирних зібрань євромайданівців, то цього замало. Щоб звільнити суддю з посади, проти нього має бути обвинувальний вирок у корупції.

За словами Ігоря Гарматія, у Львівській області був лише один чиновник, голова РДА, який мав би бути звільнений згідно із законом «Про очищення влади». Однак він звільнився за власним бажанням ще до вступу цього закону в дію і люстрації не проходив.

Всі ж решта чиновників Львівщини відповідають суто формальним вимогам закону про люстрацію та пройшли її успішно. Ігор Гарматій пояснив, що доходи чиновників перевіряють лише за час їхнього перебування на певній посаді. Якщо, до прикладу, хтось отримав хабар і купив собі новеньке авто до приходу на керівну посаду, то його не люструватимуть. Те ж саме, якщо майно чиновника або судді зареєстроване на родичів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук