На Львівщині перепоховають останки 60 солдатів, які у 1915 році загинули у Карпатах

СуспільствоДар'я Буряченко, 11 вересня 20142140

До 100-річчя від початку Першої світової війни у п’ятницю, 12 вересня, у селі Орява Сколівського району Львівської області відбудеться перепоховання останків 60 українців, німців, австрійців, росіян та вояків різних національностей, які загинули у 1915 році в Карпатах.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби Товариства пошуку жертв війни «Пам’ять».

Поминальна молитва за загиблими у роки Першої світової війни та перепоховання останків військовиків розпочнеться о 14:00 на кладовищі у селі Орява.

До участі у поминальному заході запрошено голову Львівської обласної ради, голову Львівської обласної адміністрації, Генерального консула Республіки Польща у Львові, Почесного консула Республіки Австрія по Західній Україні, Почесного консула Федеративної Республіки Німеччина у Львові.

Зазначимо, рештки військовиків було віднайдено громадською організацією «Товариство пошуку жертв війни «Пам’ять» під час пошукових експедицій на Сколівщині у 2013-2014 роках.

Санітарні захоронення вояків виявлено на місцях боїв в околицях сіл Орява, Орявчик, Тухолька, Козьова, Головецько. Частина захоронень була зруйнована мародерами.

«За збереженими фрагментами військових одностроїв та спорядження можна визначити, що останки належали українцям, німцям, австрійцям, росіянам. Можливо, є і вояки інших національностей», – зазначили у товаристві.

У минулі роки там також відбувалися пошуково-ексгумаційні дослідження та перепоховання. Попередньо було віднайдено та перепоховано понад 100 людських останків.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук