На Львівщині резервістів призвали на навчальні збори

СуспільствоІрина Ващишин, 26 квітня 2017, 18:30 1803 1

Резервістів зібрали на бойові злагодження. Резервісти військового оперативного резерву сьогодні, 26 квітня, прибули на львівський призовний пункт. Звідти їх доправили у навчальні центри при військових частинах, де вони раніше проходили службу. Так у Збройних Силах готують особовий склад, який буде боєздатним на випадок загальної мобілізації.

Раніше вони вже були на службі ― хтось на війні, а хтось у мирних точках. Тепер же ж як резервістів їх призивають на навчальні збори.

«Служби в резерві боятися не треба. Ті, хто проходять службу в резерві, за ними зберігається повний соціальний пакет. Вони отримують заробітну плату 3,5 тисячі гривень і всі пільги, які мають військовослужбовці. Все разом набігає близько п’яти тисяч», ― зазначив військовий комісар Львівщини Олександр Тіщенко.

За правилами щойно прибулі повинні показати особисті речі. «Щоб не брали з собою спиртного. Це в першу чергу. З собою треба мати підмінні одяг і взуття. Хто має свою форму – бере свою. Ну і харчі якісь, щоб мали на перші дні», ― поділився резервіст Василь Канюк.

Хто у якій частині служив, туди й вирушить на військові злагодження. На полігонах хлопці відновлять свої бойові навички.

За 30 діб резервісти повернуться додому. В АТО їх не відправляють. Але вже зараз дехто готовий підписати контракт.

«На місці подивлюсь, хотів би підписати контракт. Я 20 років служив в Збройних Силах: спочатку в тих, потім в Україні. По третій хвилі пішов в АТО – з 2014 року до осені 2015, за що вдячний долі, що зустрів там таких людей, яких не часто зустрінеш тут на «гражданці». А те, що хочу поїхати в АТО, дружина не схвалює», ― розповів резервіст, майор запасу Андрій Плюснін.

Якщо оголосять загальну мобілізацію, впродовж доби кожен резервіст зобов’язаний прибути до своєї частини.

«Ці люди приходять, вони знають своє місце в бригаді, вони знають своє озброєння, пройшли злагодження. Все це люди, які готові воювати. Так ми переходимо до стандартів НАТО», ― додав воєнком Олександр Тіщенко.

Півсотні резервісті цього року вже пройшли навчання. Зараз вирушають ще сто. А далі аж до осені щомісяця збиратимуть наступних.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук