На Львівщині селяни влаштували блокаду вантажівкам, які вивозять пісок з кар’єру

Головні новини Львова 02.03Віталій Кубліков, 2 березня 2016, 17:02 2374 0

Мешканці села Тростянець Миколаївського району, що на Львівщині заблокували вантажівки, які вивозять пісок з місцевого кар’єру. За день через село проїжджає до півсотні вантажівок, які вивозять пісок з кар'єру. За сухої погоди фури здіймають завісу з пилюки, а в дощ розводять болото по коліна.

Активні селяни заблокували центральну дорогу, яка з'єднує село із трасою. Не пускають спецтехніки і багатотонних вантажівок. Адже це єдиний транзитний шлях до піщаних скель.

«Влітку… то взагалі розказати неможливо. Щоб дійти до дороги, треба надівати хустину, бо все в піску», – розповіла одна з учасниць блокувальної акції.

Підприємці, які масово вивозять пісок з Миколаївського кар’єру, певні селяни, зовсім забули про те, що тут живуть люди.

«Я був в Чехії. Там також є кар'єр, але там чистота і порядок. Хоча ті самі гроші беруть, як і в нас», – поскаржився мешканець села Тростянець пан Богдан.

Один з бізнесменів, який майже цілодобово черпає пісок з кар'єру, сьогодні вирішив показово таки підсипати гравієм під'їзну дорогу.

«Вони нам очі замилюють. Бачите, яке болото. Загортають, аби ми ходили по болоті», – нарікають місцеві.

Один із тутешніх інвесторів каже, що його компанія справно сплачує місцевий податок і вони мають повне право їздити цією дорогою, так як іншої просто не існує. А підтримувати інфраструктуру – то вже не його парафія, тим паче стелити асфальт в селі. Мовляв, свого часу вони і так з доброї волі доклали 30 тис. грн у ремонт клаптика тротуару.

«Ми за минулий рік заплатили 1 млн 234 тис. грн податку, зокрема на сільську раду 400 тис. Ми платимо податки і будуть в них кошти, буде замовник і підрядники, а відповідно й ремонт», – розповів керівник ШБД – 38 Мирослав Козерема.

У сільраді запевняють, що це крапля в морі. «Мільйон на рік – це вони якраз її і знищать, і треба буде вкладати до кілометра дороги відрізок дороги. То якраз їхніх податків стане на відновлення цієї дороги», – пояснив сільський голова Тростянецької сільради Олександра Леницька.

Місцеві депутати хочуть вимагати незалежного моніторингу щодо обсягів видобутку піску в їхньому селі. «Нам треба гідного інвестора, який би взяв той кар'єр під своє керівництво і нормально керував тут, вкладав гроші в розвиток, а не нищення села», – певна депутат Тростянецької сільської ради Віра Шаран.

Це лише попереджувальна акція. Якщо підприємці і далі будуть заплющувати очі на проблему, то селяни обіцяють перекривати трасу вже на Миколаїв, аби їх почули.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук