На Львівщині середня рентабельність машинобудівної галузі становить 10%
Гальмівним для машинобудування Львівщини фактором є висока вартість кредитних ресурсів, яка сягає 18-20% річних. Оскільки середня рентабельність галузі становить 10%, то користуватися кредитними ресурсами можуть лише деякі підприємства. Негативно впливають на розвиток машинобудування й випереджаючі темпи зростання вартості ресурсів. Про це йшлося під час наради з питань розвитку машинобудівного комплексу Львівщини, яку провів заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Євген Пастух.
Як повідомили ZAXID.NET в пре-службі ЛОДА, Євген Пастух зауважив, що ці чинники зумовлюють малі обсяги інвестування, відсутність оборотних коштів, а отже - неповне використання можливостей для розвитку, низьку конкурентоспроможність, високу кредиторську заборгованість.
Євген Пастух зазначив, що значна кількість підприємств потребує масштабної реконструкції і технічного переоснащення з метою створення умов для виготовлення продукції з конкурентоспроможними техніко-економічними показниками. Істотна невідповідність виробничих потужностей підприємств потребам ринку призводить до їх фінансової неефективності.
«Інноваційна активність у галузі недостатня. Лише близько 14% підприємств провадять інноваційну діяльність, хоча працює значна кількість наукових і конструкторських організацій, – зауважив Євген Пастух. – Істотно позначається на інноваційній діяльності також зменшення кількості науковців, зниження рівня їх кваліфікації».
Заступник голови ОДА відзначив, що в області загострилася кадрова проблема. Середній вік працівників на багатьох машинобудівних підприємствах перевищує 55 років.
Учасники наради вирішили розробити обласну програму розвитку машинобудівного комплексу, яка включала б: організацію виробництва автобусів загального користування малого та середнього класів; організацію виробництва багатофункціональних автомобілів малої вантажопідйомності (для прибирання вулиць, тротуарів, паркових доріжок тощо); удосконалення структури виробництва, розвиток потужностей, зокрема впровадження систем управління якістю, екологією та безпекою згідно з міжнародними стандартами ISO-9000, ISO-14000, OHSAS-18000; прискорення інноваційного розвитку галузі машинобудування шляхом формування макро-технологічних комплексів із створення і виробництва продукції машинобудування.
Крім цього, учасники наради вирішили доопрацювати регіональну програму з визначення залишкового ресурсу конструкцій споруд і машин тривалої експлуатації та розробки заходів щодо продовження терміну їх безаварійності роботи на період 2010-2015 років та подати її для затвердження Львівською обласною радою.