На Львівщині систему протипаводкового захисту на Дністрі добудують цьогоріч

31 березня 20118640

Влаштування системи протипаводкового захисту на р. Дністер в межах Львівської області може завершитися уже цього року. Йдеться про побудову трьох акумулюючих сховищ, що здатні разом приймати 162 млн куб. м води під час паводків.

Це забезпечуватиме протипаводковий захист Львівщини та покращить його у сусідніх Івано-Франківській та Чернівецькій областях. Про це 31 березня під час Міжвідомчої нарад щодо нормалізації екологічної ситуації на Львівщині повідомив начальник Львівського облводгоспу Василь Козак.

В.Козак повідомив, що перша акумулююча ємність « Чайковичі » на 55 млн. куб. м уже функціонує, вона «спрацювала» у 2010 році. Зараз йдеться про завершення будівництва двох наступних. Доповідаючи міністру надзвичайних ситуацій Віктору Балозі, голові Державного агентства водних ресурсів України Василю Сташуку, голові Львівської облдержадміністрації Михайлу Цимбалюку, В.Козак зазначив, що у І-му півріччі планується добудувати і здати в експлуатацію акумулюючу ємність «Тершаків» на 50 млн куб. м, а до кінця року у рамках інвестиційного проекту має бути збудована й третя ємність «Мости» на 57 млн куб. м.

В.Сташук зазначив, що будівництво системи акумулюючих ємностей на Дністрі на Львівщині дозволить загалом понижувати на 2,2 м рівень води у Дністрі під час максимальних злив, і, таким чином, суттєво зменшувати загрозу підтоплення для населених пунктів Львівщини, Івано-Франківщини, Тернопільщини, Чернівеччини.

Львівщина, за його словами, у цьому випадку розглядається як центр управління паводковим стоком Дністра, і, власне тому, на будівництво акумулюючи ємностей нещодавно уряд виділив 23 млн грн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук