На Львівщині після збору ячменю комбайни вийшли на посіви пшениці. Врожай буде чималим, кажуть аграрії, а якість зерна вищою, аніж торік. Загалом же зернових в області мали б зібрати майже уп’ятеро більше, ніж потребує область. Тому надлишок експортуватимуть.
Найближчих два тижні техніка залишатиметься на полі по дванадцять годин, бо втратити не можна жодного дня.
«Урожай великий є. Збирати є що, працюємо. Тішимось дуже, бо буде що їсти», ― емоційно прокоментував комбайнер Михайло Пакуш.
Цьогоріч, розповіли в одній з найбільших агрокомпаній Львівщини «Агромарк Юкей», з гектара зберуть по сім-вісім тон пшениці. Аби тільки не зашкодили дощі.
Продовольчого зерна першого-другого сорту у цьому господарстві збирають більше, аніж фуражного. Кажуть, це завдяки найсучаснішим європейським технологіям вирощування і останнім зразкам закордонної техніки.
«Це є ілюстрація тої інвестиційно-інноваційної моделі бізнесу, яку впроваджує наша компанія. Це і техніка, це і останні досягнення агрономічної науки. Але я би хотів сказати, що саме головне в цій моделі ― це є люди, фахові і дисципліновані люди», ― наголосив директор компанії Володимир Шегда.
Сімдесят відсотків зернових культур на Львівщині уже зібрали. Серед найбільш врожайних будуть Буський, Жидачівський та Самбірський райони. А Львівщина загалом цьогоріч може отримати до 1,4 млн тонн зерна.
«Потреба області продовольча ― десь до 300 тисяч тонн зерна. Фуражне іде на корм. А продовольче зерно, як правило, реалізується за кордон», ― зазначила заступник директора департаменту АПК Львівщини Людмила Гончаренко.
Як стверджують виробники, до 90% зібраного зерна Україна експортує. Окрім європейських напрямків, найчастіше це також Об’єднані Емірати та інші країни арабського світу.