У селі Дорошів на Львівщині стартував етап Кубка світу із авіамоделювання. На арені повітряних баталій зійшлися майже півсотні умільців.
Першими у боротьбу вступають пілоти метальних планерів класу F3K. Літачки виготовлені із композитних матеріалів: склотканини, кевлару і вуглетканини. Член збірної України Олександр Синьолиций показує: «Всередині є акумулятор, приймач і 4 сервоприлади. Це такі маленькі двигуни з редуктором».
Моделі є радіокерованими. Завдання пілотів – аби їхній планер протримався у повітрі якомога довше і здійснив точну посадку. Олександр Синьолиций розповідає: «Щоби запустити модель, пілот робить один оберт довкола себе, як метальник диска. Один оберт навколо себе – і відпускає модель».
Учасники змагаються у 10-ти турах. Упродовж кожного раунду авіамоделювальники заробляють очки, які потім підсумовують і так визначають переможця. Для високого результату важливо впіймати сприятливий повітряний потік. Учасник Олександр Маєвський пояснює: «По поведінці моделі в повітрі видно: або висхідний потік повітря, або низхідний. Треба намагатися якраз ловити висхідні потоки. Тоді модель піднімається, і можна літати довше».
Пілотам на цьому турнірі протистоїть потужний вітер. Але він не здатен зламати планів учасників. Були готовими до сильних поривів і представники китайської делегації. Вони, до речі, випробовують свої планери в Україні вже вдруге.
Спортсмен Шеді Лю розповідає: «Якщо порівнювати з Китаєм, тут зараз краща погода. Також я жив у Великобританії. Ви знаєте, там кожного дня дощ і вітер. Тож в Україні чудова погода».
Окрім українських умільців та гостей з Піднебесної, свої моделі піднімають у небо спортсмени з Польщі. Також чекають на учасників із Чехії та Словаччини. У суботу, 4 травня, і в неділю, 5 травня, змагальну естафету переймуть власники потужніших моделей із розмахом крил по 3-4 метри.