На Львівщині створили чотири нові об’єкти природно-заповідного фонду

СуспільствоОрися Шиян, 15 вересня 20166050
На Львівщині створили чотири нові об’єкти природно-заповідного фонду
фото ЛОДА

На Львівщині створили чотири нові об’єкти природно-заповідного фонду. Серед них ― ландшафтний заказник місцевого значення «Журавлиний», комплексна пам'ятка природи місцевого значення «Під Парашкою», комплексна пам'ятка природи місцевого значення «Козій» і ботанічна пам'ятка природи місцевого значення «Свідок історії».

Усі вони отримають особливий режим, спрямований на відновлення лісових фітоценозів, захист старовікових лісів й приполонинних комплексів в межах Карпатського регіону, охорону рідкісних видів тварин і рослин та забезпечить гарантоване виключення цих ділянок з розрахунку головного користування, що дасть змогу зберегти їх в природному стані, повідомили у департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації.

Ландшафтний заказник місцевого значення «Журавлиний» у Буському районі  має площу 167,2 га і є одним із основних місць гніздування сірого журавля, що занесений до Червоної книги України.

Ботанічну пам'ятку природи місцевого значення «Свідок історії» внесли до заповідного фонду з метою збереження старовікового дуба, який має в обхваті 8,5 м. За переказами старожилів, орієнтовний вік дерева не менше 300 років.

Комплексна пам'ятка природи місцевого значення «Під Парашкою»з площею 252 га та пам'ятка природи місцевого значення «Козій» (216 га) у Сколівському районі є унікальними ділянками старовікових букових лісів та фрагментів букових пралісів (вік 130-190, а деякі і 250 років).

Загалом на території області функціонує 324 об’єкти природно-заповідного фонду загальною площею 132,5 тис. га, що становить 6,1% від площі території області. Найбільше таких об’єктів є в регіоні Розточчя і Карпатському регіоні. Найбільші і найважливіші з них природний заповідник «Розточчя», НПП «Сколівські Бескиди», «Дністровські Бескиди», «Знесіння», «Равське Розточчя».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук