На Львівщині створили новий лісовий заказник місцевого значення «Воля Якубова»

СуспільствоОльга Гринько, 17 квітня 20184880
Вид на Матчакову гору і «толоку» в с. Воля Якубова

У вівторок, 17 квітня, на сесії Львівської облради депутати проголосували за створення на Дрогобиччині лісового заказника місцевого значення «Воля Якубова». Лісовий заказник проектовано на території ДП «Дрогобицьке лісове господарство» Воля-Якубівського лісництва. Орієнтовна площа – 92,12 га.

«Заказник створюється з метою збереження та відтворення типових і рідкісних ялицево-дубових передкарпатських лісів, які занесені до Зеленої книги України. Також особливу цінність тут складають великовікові особини дуба звичайного. У кварталах 44-46 є найбільш західне місцезнаходження свіжих і вологих грабових дібров і судібров, котрі собою представляють лісову рослинність природної зони лісостепу», – йдеться у повідомленні прес-служби ЛОДА.

Воля-Якубівське лісництво, де планують створити заказник, є одним із ареалів поширення ящірки зеленої, яка занесена до Червоної книги України. Також встановлено місцезростання 2 видів , які занесені до переліку регіонально-рідкісних у Львівській області: хвощ великий (Equisetum telmateia Ehrh.) та щитник гребенястий (Dryopteris cristata (L.) A. Gray).

Нагадаємо, 20 березня під час засідання сесії Львівської облради депутати ухвалили рішення про створення ландшафтного заказника місцевого значення «Урочище Солониця».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук