На Львівщині створять регіональний реєстр недобросовісних позичальників
«На почату жовтня Президент видав указ «Про заходи щодо забезпечення поновлення стабільності в банківській системі», за яким доручено створити під егідою НБУ реєстр недобросовісних позичальників, у першу чергу це стосується значних сум запозичень, які не повертають суб’єкти господарювання, попри те, що мають на рахунках певні грошові ресурси. Це доручення зараз опрацьовується у Львівській обласній державній адміністрації. На найближчому засіданні спеціальної робочої групи воно буде обговорене, і очевидно прийняте на виконання указу президента в частині створення таких реєстрів на регіональному рівні», – поінформував 22 жовтня під час прес-конференції начальник управління стратегічного розвитку, соціально-економічних програм та моніторингу головного управління економіки Львівської обласної державної адміністрації В’ячеслав Голуб.
В.Голуб прокоментував ZAXID.NET : «Цей реєстр буде для службового користування усіх зацікавлених, компетентних сторін. У першу чергу, - для Асоціації банків Львівщини, управління НБУ і для самих комерційних банків».
Він додав, що поки що не вирішено, чи інформація про недобросовісних позичальників ставатиме публічною. «Громадськості буде надаватися інформація про тих, хто має найбільші борги перед банками і не повертає їх. Це доцільно робити для того, щоб думка громадськості також впливала на цих недобросовісних позичальників. Однак має бути рішення з цього питання робочої групи», - прокоментував він.
В.Голуб акцентував на тому, що найвідчутнішим наслідком внесення недобросовісних позичальників до цього реєстру буде те, що вони «не матимуть можливості брати участь у тендерах на закупівлю товарів і послуг за бюджетні кошти, і також не зможуть брати участь у жодних конкурсних програмах на виконання соціально-економічних програм як на обласному, так і на державному рівнях».
За інформацією начальника управління Національного банку у Львівській області Марії Могильницької, станом на 20 жовтня 2009 року на території Львівської області діють установи 10 із 17 банків України, в яких запроваджено тимчасові адміністрації. Серед них є ВАТ СКБ «Дністер», а також установи таких банків: ТзОВ «Укрпромбанк», АКБ Національний кредит», ВАТ АКБ «Надра», ТзОВ«Західінкомбанк», АКБ «Трансбанк», ВАТ Банк «Біг Енергія», ВАТ «Родовід Банк», АБ «Банк регіонального розвитку», КБ «УФГ» ТзОВ.