На Львівщині в 1,5 разу інтенсивніше використовують угіддя, ніж по Україні
У 2009 році на кожних 100 га сільськогосподарських угідь по Україні було вироблено продукції на суму 273,9 тис грн, а у Львівській області - на 409,8 тис. грн. Це свідчить, що в регіоні інтенсивність використання угідь в 1,5 разу вища, ніж в цілому по Україні. Про це 24 червня під час круглого столу на тему «Обговорення проблематики економічних реформ в АПК та земельних відносинах» заявив заступник голови Львівської облдержадміністрації Ярослав Панюра.
Про це ZAXID.NET повідомили у прес-службі Львівської ОДА.
За словами заступника голови ОДА, Програма економічних реформ на 2010-2014 роки, розроблена і схвалена Комітетом з економічних реформ при Президентові України, реалізовуватиметься у три етапи: 2010 рік, 2011-2012 роки та 2013-2014 роки. «Україна отримала чітку програму дій зі зрозумілим механізмом виконання. Якщо керівництво держави та влада на місцях виконає Програму економічних реформ, то планований результат здивує навіть оптимістів», - зазначив Ярослав Панюра.
«Сьогодні на Львівщині в усіх категоріях господарств області на 2,8% сільськогосподарських угідь виробляється 4,3% валової сільськогосподарської продукції України», – зазначив Ярослав Панюра. Крім того, за його словами, впродовж десяти останніх років в області спостерігається позитивна тенденція щорічного нарощування обсягів валового виробництва сільськогосподарської продукції.
За його словами, серед регіонів України за обсягами валового виробництва сільськогосподарської продукції Львівщина 2009 року зайняла дев’яте місце, зокрема в галузі тваринництва – 6.
За його словами, 2009 року порівняно з 2008 роком виробництво валової сільськогосподарської продукції на 100 га сільськогосподарських угідь зросло на 2,1%. На кожних 100 га сільськогосподарських угідь сільгосппідприємствами вироблено продукції на суму 391,5 (по Україні – 210,9) тис. грн. Проте в 11 районах області та 6 районах сільськогосподарськими підприємствами 2009 року зменшено обсяги валового виробництва сільськогосподарської продукції до фактичного рівня 2008 року. Найбільший спад виробництва всіма категоріями допущено в Золочівському (на 12,8%) і Сокальському (на 5,1%) районах та сільськогосподарськими підприємствами Золочівського (на 25,1%), Городоцького (на 15,6%), Сокальського (на 15,4%) і Яворівського (на 12,2%) районів.
Щодо інших проблем аграрного сектора, то, на думку декана землевпорядного факультету Львівського національного аграрного університету Михайла Ступеня, у першу чергу треба провести інвентаризацію усіх земель, які належать сільським радам. За його словами, потрібно встановити їх власників та визначити реальні площі земель запасу. Крім того, він запропонував створити при сільрадах консалтингові структури, працівники яких шукали б орендарів для земель, що не використовуються. Крім того, вони стежили б за станом цих земель, а поміж цим надавали б консультаційні послуги населенню.
Водночас директор Інституту землеробства і тваринництва Західного регіону Григорій Седіло зауважив, що потрібно підвищити вартість оренди землі. За його словами, сьогодні орендувати гектар землі можна за 300 гривень, водночас відновлення родючості одного гектара коштує 800 гривень. Григорій Седіло також наголосив на потребі постійного контролю за якістю землі, що перебуває в оренді.