На Львівщині вирощують фрукти, які конкуруватимуть з європейськими
Українське яблуко може бути смачнішим за свого соковитого родича з-за кордону
У Буському районі у селі Новосілки яблучний бум, фермерське господарство «Ґрін Ґарден» розширюється. Сад на площі 38 гектарів – це майже 65 тисяч дерев та практично весь фруктовий кошик – від ягід до персиків.
На фермерському господарстві не лише вирощують а й зберігають. На фермі спорудили сучасне фруктосховище. Воно розраховане на 2 тисячі тонн. Дороговартісне фруктосховище обійшлось підприємству у більш як мільйон умовних одиниць, та без нього конкурувати із іноземцями навряд чи вдасться. Олег Рудницький власник фермерського господарства ділиться досвідом.
«Товар, який ти вирощуєш важливо правильно і якісно зберігати. Це фруктосховище розраховане на 2 тис. тонн, спроектували цех, сортувальну лінію, продуктивність – 3 тонни за годину», – розповів Олег Рудницький, власник ФГ «Ґрін Ґарден».
Увесь процес відбувається за європейськими стандартами. Аграрний сектор стає пріоритетним на Львівщині, бізнес дедалі більше цікавиться вирощуванням на землі.
«Раз за разом в кожному районі області виникають підприємства пов’язані зі сільським господарством, цьому сприяє принципова наша позиція стосовно підтримки фермерів малих господарств напротивагу агропромисловим комплексам, з іншого боку ми найбільше залучаємо кредитування, яке дає Міністерство аграрної політики», – запевняє голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка.
Та найбільші вигоди яблучного бізнесу для села. Робочі місця та поповнення сільської скарбниці дають надію на розвиток віддаленого району. Село Новосілки отримує кошти у бюджет та робочі місця.
«Три плюси є, перший найголовніший – люди не виїзджають закордон мають роботу, другий плюс, що земля в обробітку і третій, що сільська громада, рада має орендну плату», – повідомляє сільський голова Новосілківської сільської ради Володимир Яворський.
Цьогорічний урожай фермерського господарства близько 200 тонн.