На Львівщині визначили переможців конкурсу ДФРР

Найбільше проектів профінансують в округах братів-нардепів Дубневичів

Головні новини Львова 08.06Ірина Ващишин, 8 червня 2017, 20:25 0

За щорічним конкурсом від Державного фонду регіонального розвитку на Львівщині цьогоріч відібрали близько 70 проектів-переможців. Однак, бюджет ДФРР для нашої області зменшився цього року, порівняно із минулим, практично на чверть. Із 67 проектів, які отримають фінансування, як і торік, найбільше переможців на Городоччині, Пустомитівщині та Самбірщині ― районах виборчих округів нардепів Дубневичів.

У Новому Роздолі на Львівщині школу мистецтв серед інших проектів теж подали на державний конкурс регіонального розвитку.

Школу заснували наприкінці п’ятдесятих років. Зараз там навчаються понад 300 учнів. А капремонту не було ніколи, розповів директор Михайло Рудницький. Хоча систему опалення, дах і частину вікон за підтримки облради оновити таки спромоглися. Тепер потрібно утеплити фасад. Тому на конкурс ДФРР подавалися і минулого року, і цього.

«Конкурс я не пройшов. Система з конкурсом дуже важка. Тому що не йде мова про якість конкурсу, а хто той конкурс лобіює. Як я можу говорити причину. Якби мені було 25 років, я би міг десь емоційно щось говорити. Я ж дивлюсь глибше на ці питання. Кошти всім потрібно! Багато потрібно! Школи бідні, приміщення убогі», ― прокоментував директор Новороздільської школи мистецтв Михайло Рудницький.

Загалом на цьогорічний конкурс міська рада Нового Роздолу подала чотири загальноосвітні школи, а також мистецьку. Ще один проект передбачав реконструкцію головної площі міста. Однак жодний із шести запропонованих проектів так і не пройшов.

«Ми, як мери міст обласного значення, бачимо, що до нас трошки не таке відношення, як до районних рад, які десь з утворенням ОТГ(об’єднаних територіальних громад) мають відійти у минуле. І тоді, можливо, ситуація зміниться. Ну, можливо, нам ще треба голову адміністрації міста», ― поділився міський голова Нового Роздолу Андрій Мелешко.

Частина проектів, які конкурсу не пройшли, отримати фінансування ще можуть із державних субвенцій. Щоправда, ці кошти в обласні бюджети надходять саме за рахунок скорочення фонду ДФРР. Для Львівщини торік він складав 225 мільйонів гривень. Цього року ― неповних 167 мільйонів.

Заявки на конкурс подають райдержадміністрації, міста обласного та районного значення і об’єднані територіальні громади.

«Зі всіх поданих три об’єднані територіальні громади отримали можливість фінансувати свої проекти. З дев’яти міст обласного значення сім отримали фінансування. З райдержадміністрацій ― зараз не готовий сказати. Але думаю, що всі отримали. Ну і, зрозуміло, якщо заявник подав один об’єкт, ймовірність того, що він отримає фінансування, є досить низькою», ― наголосив перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Ростислав Замлинський.

На Львівщині експерти визначили 67 проектів, які отримають фінансування. Проте, як і минулого року, найбільше переможців у Городоцькому, Пустомитівському та Самбірському районах. Ці райони належать до виборчих округів нардепів братів Дубневичів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук