На Львівщині вже кожна шоста родина отримала житлову субсидію

Головні новини Львова 28.07Віталій Кубліков, 28 липня 2015, 15:37 323 0

Лідерами в отриманні пільги на оплату комунальних послуг у Львові є Сихівський і Шевченківський райони. Найменше поданих заяв – у центральному, Галицькому районі.

До кінця ж літа львів'янам знову надійдуть поштою бланки-декларації на оформлення субсидій. Вони майже нічим не відрізнятимуться від старих. У відділах соцзахисту кажуть, процес подачі спростили до мінімуму.

Відтепер не треба самому вираховувати суму доходів. Достатньо лише вказати вид – зарплата, пенсія чи стипендія, а також назву організації, яка їх нараховує. Соцпрацівники з'ясують усі деталі вже самі. Кажуть, налагодили врешті обмін даними з податківцями та пенсійниками.

«Ті люди, які до нас звертаються не перший рік, вони вже цю свою проблему давно вивчили і в них все йде чітко, ті ж хто звернулись перший рік, допускають помилки», – розповіла спеціаліст Залізничного відділу соцзахисту Любов Вуглевич.

Львів'янка Мирослава вперше прийшла до районного відділу соцзахисту оформлювати субсидію. Півгодини на заповнення бланка і невеличка черга. Загалом подивована, бо готувалася до гіршого сценарію.

«Я ніколи не оформляла субсидію і думала, що то складно, але в принципі бачу, що ніякої складності немає. Все роз'яснюють», – зазначила львів'янка Мирослава.

Дохід тепер підсумовують не за цілий рік, а лише за останні 3 місяці. А для пенсіонерів тільки за попередні 30 днів. Тим, кому нові правила будуть вигіднішими, проведуть перерахунок.

«Зараз субсидія нараховується на 12 місяців. Хто звертався і мав призначену субсидію до змін, то повторно звертатися не потрібно», – роз’яснила нововведення завідувач сектору прийняття заяв Любов Куделюк.

На сьогодні вже понад 100 тисяч сімей на Львівщині отримали субсидії. Це кожна шоста родина в області. На кінець року тих, хто отримає компенсацію від держави на комунпослуги, прогнозують у соцзахисті, може бути до півмільйона.

«Це в же вдвічі більше, ніж на кінець опалювального періоду цього року. Це при тому, що це розпал літа. Це понад 115 тисяч і до кінця року я думаю, що ця цифра буде, щонайменше, в 4-5 разів більше», – припускає заступник директора обласного департаменту соціального захисту Оксана Яковець.

Фахівці готуються до ажіотажу, адже тарифи на квартплату ростуть чи не щомісяця. Але свого піку досягнуть, вочевидь, восени.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук