На Львівщині захворюваність на вірусні гепатити знизилася

Такі результати обласного центру здоров'я порівняно з першим півріччям минулого року

28 липня – Всесвітній день боротьби з вірусними гепатитами. Як повідомила головний позаштатний спеціаліст департаменту охорони здоров’я ЛОДА з епідеміології Наталія Іванченко-Тімко, за I півріччя 2017 року у Львівській області захворюваність на вірусні гепатити знизилася, порівняно з минулорічними показниками. Так зареєстровано 33 випадки проти 45 минулоріч вірусного гепатиту А та 50 випадків серед дорослих проти 72 вірусного гепатиту В. Такі дані Львівського обласного центру здоров'я.

Найвищі показники захворюваності на вірусний гепатит В реєструються серед вікової групи 30-39 років та 50-59 років.

Захворюваність на вірусний гепатит С знизилася майже в 1,5 рази та склала 15 випадків серед дорослих проти 21 минулоріч.

До слова, статистика свідчить, що у світі майже 350 мільйонів людей є носіями вірусу гепатиту, а це в середньому кожна дванадцята людина в світі. Проте часто люди не знають про захворювання. Адже воно починається поступово, перебігає без симптомів і не проявляється тривалий час, тому гепатит (особливо С) іноді називають «лагідним убивцею».

Темпи поширення гепатитів В і С є швидшими за СНІД. Одним із найпоширеніших шляхів передачі гепатитів – статевий. Також вірус передається під час процедур манікюру, педікюру чи татуажу в домашніх умовах. Небезпека заразитися є й під час візиту до приватних косметологічних чи стоматологічних клінік.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук