На Львівщині збирають гроші на спорудження «Вежі пам'яті УПА»

19 травня 20117386

У Старосамбірському районі Львівщини на горі Діл розпочато будівництво унікальної дерев'яної «Вежі пам'яті УПА» висотою понад 30 метрів. Досі зібрано лише 20% необхідних для будівництва пам'ятки коштів. Відтак 17 травня під час сесії Львівської обласної ради депутат від НРУ Юрій Войтів запросив депутатів Львівщини, а також всіх небайдужих свідомих українців долучитись до акції.

Як повідомили ZAXID.NET у прес-службі Львівської крайової організації Народного руху України, голова Старосамбірської районної ради і районної організації Народного Руху України Володимир Горбовий розповів: “Територія біля села Недільна, яке в часи підпілля мало псевдо “Київ”, є історично важливою. 11-15 липня 1944 року тут, на г. Діл, під охороною відділів УПА відбулися установчі збори УГВР (Української головної визвольної ради) – органу, який оголосив себе “верховним органом українського народу в його революційно-визвольній боротьбі”, і який ухвалив демократичні засади державно-політичного життя і соціально-економічну програму майбутнього устрою України. Також на цій території діяла підстаршинська школа УПА, а в грудні 1943 року відбувся перший бій підрозділів УПА із німецькими регулярними військами, в якому загинуло 43 наших хлопців та 256 солдат Третього Рейху”.

З ініціативи Старосамбірської районної організації НРУ та депутата Старосамбірської районної ради від с. Недільна Ігоря Піхоцького над могилою українських солдатів за проектом відомого скульптора та архітектора Олеся Дзиндри розпочато будівництва меморіального комплексу та, зокрема, “Вежі пам'яті” – головної споруди цього комплексу.

Вже розпочато відновлення зруйнованої 1943 року криївки, в якій від рук енкаведистів загинули 12 повстанців та спорудження Хресної дороги з с. Недільна до могили УПА на г. Діл.

Довiдка ZAXID.NET

Розрахунковий рахунок для переказу коштів на будівництво “Вежі пам'яті УПА”:

ПАТ “Кредобанк”

Центральна філія Від №4 м. Старий Самбір

МФО 325365, код ЄДРПОУ 23889306

р/р 2600002976765 з позначкою “Вежа пам'яті”.

Прикарпатська Асоціація Розвитку Краю

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук