На Прикарпатті через впровадження інклюзивної освіти закривають інтернат для дітей з вадами мовлення

В Івано-Франківську викладачі Тлумацької школи-інтернату для дітей з затримкою психічного розвитку і вадами мовлення та батьки вихованців просять обласну владу не закривати заклад, а допомогти його реорганізувати. Проте голова облради пояснив, що причиною закриття є запровадження в Україні інклюзивної освіти.

«Ми дуже сподіваємося на допомогу. Ми всі – працівники школи, батьки дітей, які в нас навчаються. Повірте, є багато дітей, яким наша школа потрібна. Ми не розуміємо, чому дітям, які навчалися у підготовчому класі за програмою «Вади мовлення», не дозволяють продовжити навчання в нас. Складається таке враження, що на Тлумацьку школу-інтернат дивляться не на як освітній заклад, а як на велику територію у 3 га землі в центрі міста, які можуть стати для когось засобом збагачення. Дайте нам можливість реорганізувати нашу школу. Ми можемо бути опорною школою для дітей соціально незабезпечених та з особливими потребами», – закликав на сесії облради колектив школи-інтернату, повідомила агенція «Укрінформ».

Голова облради Олександр Сич зауважив, що заклад закривають через запровадження інклюзивної освіти, і додав, що облрада не має повноважень розглядати цю проблему, доки не отримає від облдержадміністрації відповідний проект рішення. Він закликав ОДА до діалогу з людьми.

У Тлумацькій школі-інтернаті навчаються діти з затримкою психічного розвитку та вадами мовлення. Крім того, наразі тут перебувають на навчанні ще 5 дітей-сиріт.

Нагадаємо, в серпні 2017 року в Україні прийняли програму деінституціоналізації, згідно з якою інтернати повинні припинити існування до 2026 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук