На «Ралі Галіція» змагалися 20 найсильніших команд
Через складність маршруту до фінішу доїхали не всі екіпажі
До теми
Понад 20 екіпажів приїхали в Карпати, щоб позмагатися за кубок «Ралі Галіція». Ці змагання проводять вже 17 раз. Ралійні екіпажі мають подолати 132 км спецділянок вузькими небезпечними дорогами.
«На цих змаганнях ми вже виступаємо декілька років. Гравійні спецділянки дуже чудові. Єдиний мінус — гострі каміння. Фактично це найнебезпечніша траса в Україні для шини», — каже неодноразовий чемпіон цих перегонів Борис Ганжа.
Перед заїздом потрібно правильно налаштувати авто. Команди механіків працюють з спеціальними програмами, щоб виграти бодай третину секунди у повороті. Бо це — секрет перемоги.
Степан Мазур, пілот Mitsubishi Lancer Evo IX, перепробував різні налаштування автомобіля. Розповідає про результат: «Теж програми пробував ті настройки. І весь час їхав на четвертій, а потім попробував на першій — і машина вся летить не знаю куди. Потім на другій — трошки краще, знаєте. Ну сьогодні ще попробуємо. На гравій я знаю, як їхати і які програми ставити. Я вже розібрався».
І ось екіпаж вже налаштованого автомобіля виїжджає на старт. Перегони почалися.
Окрім складного гравійного покриття, командам доводиться боротися й з вузькою дорогою. Кущі, що ростуть над нею, ускладнюють видимість. Візуально зорієнтуватися неможливо, тож успіх залежить від дій штурмана.
«Середня швидкість — понад 130 км/г. Це дуже швидко. Немає часу навіть на дорогу подивитися. Дивишся в зошит із записами, швидко говориш і знову в зошит», — каже штурман Mitsubishi Lancer Evo IX Микола Романов.
А якщо втратити пильність бодай на секунду — несправностей не уникнути. Пробиті шини, відірвані частини корпусу та виламані деталі — далеко не все, що може трапитися через помилку.
«Ну шо, ми вже закінчили перегони. В нас обірвало привід на старті. Все, гонка для нас закінчилася, на жаль. Ну я бачу, що там граната бовтається, піввісь, щось обірвало», — розчаровано каже пілот Renault CLIO Максим Шиков.
В таких випадках на дорогу має вийти штурман з спеціальною табличкою, щоб попередити наступні екіпажі про аварію або поломку. Штурманка Renault CLIO Анастасія Макова пояснює: «В іншому випадку, якщо екіпаж, що прямує за нами, не бачить мене з табличкою «ОК», або бачить «SOS», вони зобов’язані зупинитися і надати нам першу допомогу». Тож ралійники повинні стежити за станом автомобіля, крутими поворотами і бути готовими до несподіваних курйозів.
Через різні несподіванки, до фінішу доїжджають не всі. Але сумувати командам ніколи. Вже 7 вересня на Закарпатті відбудеться новий етап ралійних перегонів.