Стали відомі прізвища семи звільнених голів МСЕК на Рівненщині

Посадовців відсторонили за результатами перевірки

13:53, 7 листопада 2024

На Рівненщині після розпочатої обласною військовою адміністрацією перевірки замінили очільників семи медико-соціальних експертних комісій (МСЕК). ZAXID.NET вдалося зʼясувати прізвища як відсторонених посадовців, так і призначених на їхні місця.

Під час брифінгу 28 жовтня директор департаменту цивільного захисту та охорони здоров’я населення Рівненської ОДА Олег Вівсянник розповів, що всього в області працює 15 медико-соціальних експертних комісій. За результами перевірки, яку ініціювали після викриття масштабної схеми з оформлення фіктивної інвалідності ухилянтам, департамент охорони здоров’я прийняв рішення про заміну сімох керівників.

Олег Вівсянник уточнив назви лише пʼяти МСЕКів і не вказував прізвищ відсторонених керівників, тому ZAXID.NET надіслав інформаційний запит у департамент охорони здоров’я й отримав 6 листопада копію наказу про звільнення цих посадовців.

Кого звільнили за результатами перевірки

1. Лікаря-кардіолога Рівненської міжрайонної спеціалізованої кардіологічної МСЕК Миколу Бойка. В електронній декларації за 2023 рік посадовець вказав, що є власником житлового будинку та земельної ділянки у Рівному площею 900 м2. Він також володіє автомобілем Hyundai Azera 2013 року випуску. За рік у медико-соціальній експертній комісії лікар заробив 233 229 грн (орієнтовно по 19 400 грн щомісяця), а також отримав понад 63 тис. грн пенсії. Замість нього призначили лікаря-кардіолога Михайла Добровольського.

2. Лікарку-психіатра Рівненської міжрайонної спеціалізованої психоневрологічної МСЕК Аллу Мирончук. Жінка має дві вищі категорії – доросла та дитяча психіатрія. Її стаж роботи у медицині становить 34 роки, з яких 29 – у психіатрії. В електронній декларації за 2023 рік посадовиця вказала, що проживає в Рівному у будинку загальною площею 85 м2, власницею якого є її свекруха. Крім того, разом із чоловіком володіє автомобілем Renault Symbol 2012 року випуску. Протягом року лікарка заробила у медико-соціальній експертній комісії 222 179 грн, і ще понад 123 тис. грн – на роботах за сумісництвом. Замість неї призначили лікаря-психіатра Олега Пархоменка.

3. Лікаря-терапевта Рівненської міжрайонної МСЕК Степана Чуприну. В електронній декларації за 2023 рік посадовець вказав, що є власником квартири у Рівному площею 49 м2, а його дружина Ліна Чуприна володіє земельною ділянкою та будинком в смт Степань Сарненського району. Крім того, на Ліну Чуприну записаний автомобіль Audi Q5 2012 року випуску. За рік у медико-соціальній експертній комісії лікар заробив 237 436 грн, а також отримав понад 34 тис. грн пенсії. Замість нього призначили лікаря-хірурга Вадима Гураєвського.

4. Лікарку-фтизіатра Рівненської міжрайонної спеціалізованої фтизіопульмонологічної МСЕК Людмилу Кіпренко. Згідно з даними електронної декларації за 2023 рік, посадовиця є власницею двох квартир – у Рівному та Корці. У 2022 році вона придбала Volkswagen Touareg 2004 року випуску та Audi A8 2005 року випуску. За рік роботи у МСЕК лікарка заробила 245 002 грн. Замість неї призначили лікарку-фтизіатра Марію Павлюк.

5. Лікарку-терапевта Острозької міжрайонної МСЕК Майю Слободянюк. Згідно з даними електронної декларації, у 2023 році посадовиця придбала житловий будинок і дві земельні ділянки в селі Малі Кусківці, а також квартиру площею 63,2 м2 у місті Збараж Тернопільської області. Ще одна квартира в місті Острог перебуває у власності лікарки з 2011 року. Майя Слободянюк також має автомобілі Chevrolet Trax 2019 року випуску та ВАЗ 2008 року випуску. За рік посадовиця заробила в МСЕК 254 890 грн. Замість неї призначили лікарку-хірурга Катерину Стратюк.

6. Лікарку-терапевта Дубенської міжрайонної МСЕК Наталію Шатковську. В електронній декларації за 2023 рік посадовиця вказала, що має дві земельні ділянки в місті Дубно загальною площею 1700 м2, а також квартиру площею 50,6 м2. У власності її сина та чоловіка – по земельній ділянці. Крім того, лікарка має з сином спільну часткову власність на будинок площею 88,3 м2. За рік Наталія Шатковська заробила в МСЕК 244 215 грн і 21 тис. грн – на роботі за сумісництвом. Крім того, вона отримала 66 тис. грн пенсії та 93 тис. грн соцдопомоги за втрату працездатності через виробничу травму. Замість неї призначили лікарку-невропатолога Валентину Гаврилюк.

7. Лікарку-невропатолога Костопільської міжрайонної МСЕК Вікторію Подвисоцьку. Згідно з даними електронної декларації за 2023 рік, посадовиця є власницею земельної ділянки та будинку площею 278,6 м2 у місті Костопіль, проте проживає у квартирі свекрухи спільно з чоловіком і дочкою. На чоловіка лікарки Олександа Подвисоцького зареєстрований бус Volkswagen Crafter 2016 року випуску та Renault Trafic 2013 року випуску. За основним місцем роботи Вікторія Подвисоцька отримала 247 674 грн зарплати, а також – понад 181 тис. грн спадщини та 38 тис. грн грошового подарунку. Замість неї призначили лікаря-хірурга Володимира Козачка.

Клікніть на фото для збільшення

Клікніть на фото для збільшення

Нагадаємо, 22 жовтня президент України Володимир Зеленський провів засідання РНБО, під час якого ухвалили рішення про ліквідацію МСЕКів. Це відбулося на тлі викриття масштабних корупційних схем у низці обласних медико-соціальних експертних комісій. Правоохоронці викрили посадовців з Закарпатської, Рівненської, Харківської, Волинської, Миколаївської та Хмельницької МСЕК, які організували виготовлення підробних посвідок про інвалідність. Зокрема, голова Хмельницької МСЕК Тетяна Крупа, вдома у якої знайшли 6 млн доларів готівкою, допомогла оформити інвалідність 49 прокурорам та їхнім близьким родичам. Після цього у різних областях України ініціювали проведення численних перевірок у медико-соціальних експертних комісіях.