На Сході України масово відкриватимуть курси української мови
Міністерство культури і туризму України визначило пріоритети своєї діяльності на 2008 рік. Найпершим стратегічним напрямком для розвитку культурної сфери Уряд визначив формування цілісного національного мовно-культурного простору, що має ґрунтуватися на утвердженні української мови у всіх сферах суспільного життя, на забезпеченні присутності національного культурного продукту в належних обсягах на вітчизняному ринку, - повідомили ZAXID.NET у Департаменті комунікацій влади та громадськості Секретаріату Кабінету Міністрів України.
За словами міністра культури і туризму Василя Вовкуна, також потрібно забезпечити неухильне дотримання мовного законодавства в інформаційно-культурному просторі України. А також надати можливість російськомовним громадянам міст Сходу і Півдня освоїти державну мову через мовні курси, створені при закладах культури (бібліотеках, вищих навчальних закладах, театрах, науково-методичних центрах тощо).
Стрижнем нової культурної політики є Закон України "Про національний культурний продукт", робота над яким уже розпочалася.