На Сихові знов хочуть встановити пам'ятник Небесній Сотні

Активісти оголосили власний конкурс на проект пам'ятника

Громадські активісти Сихова разом з правозахисною організацією «Меморіал» оголосили проведення конкурсу проекту пам’ятника героям Небесної Сотні. Про це «Меморіал» написав сьогодні на своїй сторінці у Facebook. На їхню думку, пам’ятник має бути встановлений у Сихівському районі, на площі перед кінотеатром ім. Довженка. Водночас у міській раді запевняють, що дозволу на такий пам’ятник вони не давали, і подібний архітектурний конкурс відбувається без їхнього відома.

Активісти вже тривалий час хочуть встановити пам’ятник Небесній Сотні на Сихові, а саме - на площі перед кінотеатром. Львівська міська рада ж відмовляється дати на це свою згоду і натомість пропонує встановити пам’ятник в іншому місці. Наприклад, у сквері за церквою Різдва Пресвятої Богородиці, яка розташована навпроти кінотеатру.

Голова правління ГО «Меморіал» Роман Гунда стверджує, що міська рада їх ігнорує, бо сама нічого не робить із встановленням пам’ятника і «хоче виглядати краще на їхньому фоні».

«Від міської ради – повна тиша. Два тижні тому на зустрічі в голови обласної адміністрації родичі героїв Небесної Сотні просто волали, що в інших містах та областях щось робиться, а у Львові – нічого, взагалі», - розповів Роман Гунда.

За його словами, активісти кілька разів звертались до міського голови Львова Андрія Садового, щоб отримати необхідне погодження для майбутнього встановлення пам’ятника. Але бажаної відповіді не отримали.

«Андрій Садовий з порушенням чинного законодавства вчасно не дав нам відповіді. Від імені міської ради нам певні функціонери писали «відписки». Фактично ми відповіді не отримали. Керуючись рішенням уряду про так звану «мовчазну згоду» (якщо влада не відповідає у встановлені терміни, це означає, що вона погодилась), ми оголосили конкурс», - каже Роман Гунда.

Як розповів ZAXID.NET начальник відділу художньо-архітектурного оформлення міста Віктор Пецух, львівська міська рада надсилала листи-роз’яснення з пропозиціями змінити місце встановлення пам’ятника.

«Ми два рази їм писали, надіслали рекомендоване місце згідно рішення містобудівельної ради. Площа навпроти кінотеатру Довженка - це є активна зона відпочинку. Містобудівельна рада запропонувала їм місце між церквою і «Арсеном», де є фрагмент парку. Але вони не хочуть» - розповів Віктор Пецух.

«Я не розумію, чому це має бути інше місце, а не центральне місце на Сихові. Сихів за розміром як Івано-Франківськ, Тернопіль, Луцьк – а там немає жодного пам’ятника взагалі. Просто аномальне, дурне явище. Коли будувався Сихів, це місце планувалось під якийсь монумент. Певні чиновники міської ради розказують, що там вони влаштовують пивні фестивалі. Я вважаю, що пивний фестиваль можна провести і в лісі, а на центральному місці має бути пам’ятник», - вважає Роман Гунда.

Попри відсутність підтримки з боку міста, представники ГО «Меморіал» мають намір свій пам'ятник все одно встановити там, де хочуть вони - перед кінотеатром. Проекти на конкурс прийматимуть до 30 квітня. Далі їх має розглянути комісія. Гроші на створення пам'ятника Роман Гунда планує отримати від меценатів та завдяки пожертвам звичайних людей. 

В той же час існує міський проект створення меморіального простору із вшанування пам’яті героїв Небесної сотні. Після відбору ідей, оргкомітет визначив, що буде організований громадський простір на вулиці Кривоноса, за пожежною частиною – у сквері «На валах». За словами Віктора Пецуха, зараз проект у стадії підготовки.

За словами Віктора Пецуха, ситуація навколо можливого сихівського пам’ятника героям Небесної Сотні ще остаточно не погоджена. Сьогодні в управлінні архітектури міської ради відбудеться зустріч з родинами загиблих, де будуть обговорюватись ці питання. Тоді управління архітектури й зможе озвучити якусь конкретну позицію. 

Нагадаємо, що в листопаді 2014 року на площі перед кінотеатром Довженка самовільно встановили макет пам'ятника Небесної сотні. Його демонтувала Сихівська райадміністрація.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук