На Тернопільщині ліки подорожчали на 40%

17 жовтня 20082020

На виконання доручення голови облдержадміністрації Юрія Чижмаря, державна інспекція контролю за цінами в Тернопільській області провела моніторинг нинішньої ситуації на ринку лікарських засобів. Моніторинг засвідчив, що відпускні ціни оптових компаній дистриб’юторів в Тернопільській області зросли до 30%, а роздрібні - до 40%, - повідомили ZAXID.NET в прес-службі Тернопільської ОДА.

Дистриб’ютори виправдовують збільшення оптових цін на ліки зростанням курсу купівлі-продажу долару США. Але цей фактор не може виправдати такого різкого стрибка цін. Адже з 29 вересня до 9 жовтня долар зріс лише на 12%.

За словами заступника голови облдержадміністрації Федора Шевчука, подорожчання цін на ліки раптово відбулося по всій Україні, і на Тернопільщині стрибок цін на ліки ще не найбільший.

До вивчення та виправлення ситуації також підключено структури Антимонопольного комітету в області.

Крім того, виробники вітчизняних ліків заявили, що не підніматимуть відпускних цін на свою продукцію. Що стосується головного фармвиробника області, то так воно і є, відпускні ціни тут не піднімали. Проте ціни на ліки інших вітчизняних виробників в аптеках області також зросли.

Заступник голови облдержадміністрації наголосив, що регулювання цін на лікарські засоби є прямою компетенцією Кабінету Міністрів України, куди надходять вже відповідні звернення.

Довiдка ZAXID.NET

У Тернопільській області функціонує мережа комунальних аптечних закладів, яка складає 34 об’єкти господарювання, 78 аптек, 61 аптечний пункт, 21 аптечний кіоск. Активно розвивається мережа приватних аптечних структур, яких в області - 287.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук