На трьох поранених бійців АТО припадає один загиблий, констатують медики

Співвідношення загиблих і поранених в АТО в Україні складає один до трьох, це досить високий показник, заявили у середу, 30 липня, у Дніпропетровську військові лікарі.

За словами керівника кафедри військової хірургії Української військово-медичної академії Ярослава Заруцького, якого цитує Радіо Свобода, з початку протистояння у зоні АТО загинуло близько 450 українських військових, майже півтори тисячі поранені. До слова, в РНБО кажуть, що за час АТО загинуло 363 українських силовики.

«Це офіційна статистика. Співвідношення вбитих і поранених, на жаль, один до трьох. В інших війнах, в інших країнах співвідношення було один до п’яти, один до чотирьох з половиною. Тобто дуже в нас багато смертельно поранених, тяжко поранених. Якщо говорити про статистику постраждалих цивільних осіб – те саме співвідношення», – зазначив Заруцький.

За його словами, у цих умовах перед Україною стоїть завдання відродження системи військової медицини, зокрема, надання якісної медичної допомоги у військових шпиталях.

Як поінформував фахівець, наразі на Дніпропетровщині, в селищі Черкаському, де базується одна з військових частин, формують перший шпиталь для легкопоранених військових із зони АТО.

«Для того, щоб не везти легкопоранених в тил, не витрачати ресурси, їх можна лікувати тут, на місці. Їх можна повертати до мирного життя або у лави війська», – сказав Заруцький.

Як поінформували військові лікарі, наразі перед медиками також стоїть завдання з координації дій між військовою й цивільною медициною. Військові лікарі вважають, що частину поранених могли б приймати центральні районні лікарні поблизу від зони АТО.

Вони також позитивно оцінюють досвід Дніпропетровщини в лікуванні поранених АТО, де обласний військовий шпиталь працює у тісній взаємодії з обласною клінічною лікарнею імені Мечникова.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук