На виборах у Молдові перемагає проєвропейська коаліція

СвітОльга Карабан, 1 грудня 20143630

Центральна виборча комісія Молдови підводить результати парламентських виборів, які відбулися у неділю, 30 листопада. За результатами підрахунку 87,7% протоколів, шестивідсотковий бар'єр долають п'ять партій.

З невеликою перевагою перемагає прозахідна коаліція. Між тим, найбільше мандатів матиме прокремлівська Партія соціалістів, головним гаслом якої було приєднання доМолви до Митного союзу, повідомляє телекомпанія Publika.md.

Соцпартія отримала 21,6% голосів, комуністична партія на третьому місці з 17,83%. Водночас, три прозахідні партії, які формують коаліцію та виступають за зближення з Європейським Союзом, сумарно отримали більше голосів (ліберал-демократи 19,3%, демократи – 15,76%, ліберальна партія – 9,38%).

Таким чином, сили проєвропейської коаліції матимуть 54 мандати, ліві сили – 47 мандатів, зазначає молдавське видання Newsmaker. Всього в парламенті Молдови 101 депутат.

Нагадаємо, у неділю, 30 листопада, у Молдові пройшли парламентські вибори. На цих виборах вперше було використано електронний реєстр виборців. Завдяки нововведенню, присутні у приміщеннях виборчкомів оператори мали змогу у режимі реального часу звіряти ідентифікаційні дані виборців. Крім цього, імплементація електронного реєстру виборців дозволила стежити за даними явки на виборах у режимі он-лайн. Для введення електронного реєстру виборців у Молдові було витрачено майже $2 млн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук