На відкритті кінофестивалю «Wiz-Art» фільми озвучували електронною музикою і органом

XII фестиваль короткометражок закликає «Наважитися побачити»

Головні новини Львова 20.08Віталій Кубліков, 20 серпня, 14:58 236 0

XII фестиваль короткометражних фільмів «Wiz-Art» відкрили цьогоріч в Органному залі. Тож люду зійшлося чимало.

«Я прийшов сюди, бо в місці, де я зупинився на ночівлю, мені розповіли про цей фестиваль. А я дуже люблю фільми. Тож побувати на відпочинку на фільмах ‒ це класно», — розповів учасник фестивалю, гість з Франції Тімоти.

«Фільми фестивалю завжди концептуальні і цікаві для перегляду, навіть пересічному глядачу. Минулого року був фільм присвячений гомосексуальності. Приїжджав автор і влаштовував «питання-відповіді». І він сам сказав, що йому було дуже приємно на цій зустрічі. Бо думав, що багато людей просто стане і вийде з кінотеатру. Але ніхто не вийшов і люди були зацікавлені. Люди хочуть для себе зрозуміти сенси», — розповіла перекладачка фестивалю Богдана Вознюк.

Організатори крізь фільми пропонують глядачу вийти за межі своєї «бульбашки-світу». І спробувати зрозуміти його справжність.

«Все наше життя було в часі кризи. Спочатку криза за часів незалежності України, а саме розвалу Радянського Союзу, зараз ми маємо війну в країні. Ми маємо цікавого президента. І ми теж не розуміємо і намагаємося побачити, як та ситуація вивернеться, що станеться далі», — пояснила програмна директорка «Wiz-Art» Оля Райтер.

На відкритті, у програмі «Sound and Vision», фільми швейцарських, італійських, французьких, польських режисерів ожили на екрані двічі. Спершу у супроводі електронної та класичної музики наших музикантів, а згодом і з оригінальним звуком. До прикладу, скрипалька Катерина Гривул , що зараз пише музику до ігор та реклами, озвучила анімацію німця Патрика Бура під назвою «Потяг, ліс». Її він створив, долаючи звичну дорогу на роботу з Кьольну до Берліна ‒ у чотири години.

«Так, я думала такий варіант, як у Патрика, робити. Але я більше композитор — а в нього більш дизайнерський підхід до озвучки. Він озвучував більше різні предмети, які виникають на анімації, і звук потяга, який завжди на фоні. А я, власне, не хотіла цього звуку потяга. Хотіла більше передати атмосферу — мелодійно, меланхолійно», — пояснила скрипалька, композиторка Катерина Гривул.

В програмі фесту, окрім позаконкурсних переглядів, кінолабораторій та дискусій, — національний та міжнародний конкурси. На українському представлять десять робіт наших режисерів, три з яких відзняті у Львові. У інтернаціональному — 16 стрічок з 12 країн. А загалом на фест цьогоріч надіслали 1291 короткометражок.

«Відбудеться також «European audience aword». Це стрічки, що отримали нагороди глядацьких симпатій на різних європейських кінофестивалях . І цього року українські глядачі також зможуть голосувати за основного переможця», — додав програмний координатор фестивалю Олександр Маханець.

Міжнародне журі обере до неділі, 25 серпня, володаря гран-прі, який отримає 25 000 гривень. Нагородять також «найкращий український фільм», «вибір глядачів», «найкращу режисерську роботу» та за «найкращий сценарій».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук