На Вінниччині нещеплена дворічна дівчинка впала в кому через правець

Її стан вкрай важкий

На Вінниччині нещеплена дворічна дівчинка впала в кому через правець
фото умовне
Дитина, що не мала щеплення від правця, захворіла і впала в кому

У Вінницькій обласній дитячій інфекційній лікарні у вкрай важкому стані лежить дворічна дівчинка, у якої діагностували правець. Дитина не мала щеплення від цієї недуги, батьки написали відмову від вакцинації, повідомив Главком.

За словами начальниці відділу лікувально-профілактичної допомоги дитячому населенню департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Тетяни Бондаренко, дитина захворіла близько місяця тому і наразі перебуває у комі.

«Дитина вкрай важка, в комі. Щеплень у неї не було, відмови батьків від вакцинації є», – каже Тетяна Бондаренко.

На Вінниччині це перший випадок захворювання на правець у цьому році. Попередній випадок було зафіксовано у 2016 році. Тоді дитину, яка захворіла на правець, лікарям врятувати не вдалося.

У травні 2018 року правець реєстрували і на Львівщині, захворів 9-річний хлопчик з Городка. Він загнав скалку у великий палець, це і стало причиною інфікування. Львівським лікарям вдалося його врятувати.

Нагадаємо, правець – це гостре інфекційне захворювання, яке вражає нервову систему і проявляється сильними судомами. Хворий вигинається дугою, спираючись на п’ятки і потилицю. Якщо негайно не розпочати лікування, пацієнта можна і не врятувати.

Інфікуватися правцем можна при потраплянні бруду в рану або поріз, внаслідок укусів тварин чи травмування гострими предметами, уламками деревини, бо спори бактерій живуть у грунті і кишковому тракті тварин. Від людини до людини це захворювання не передається.

Захиститися від цієї хвороби, як кажуть лікарі, можна лише вакцинацією. Дітям необхідно отримати щеплення у віці 2, 4, 6 і 18 місяців. У віці 6 і 16 років необхідна ревакцинація. Дорослим потрібно поновлювати щеплення від правця кожні 10 років.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук