На Львівщині ВІЛ-статус підтверджено у 65 дітей

У 19 дітей з них діагностовано СНІД

На Львівщині ВІЛ-статус підтверджено у  65 дітей
фото умовне
Ризик народити хвору дитину у ВІЛ-інфікованої жінки зводиться до нуля, якщо вона отримує відповідне лікування

Офіційно на обліку в педіатра у львівському обласному центрі громадського здоров’я станом на 1 липня 2018 року перебувало 224 дитини, що народилися від ВІЛ-інфікованих матерів. У 65 дітей підтверджений ВІЛ-статус, з яких у 19 дітей діагностовано СНІД. У решти (159 дітей) – неуточнений діагноз, повідомила директорка Львівського регіонального центру громадського здоров’я Мар’яна Служинська.

За 6 місяців 2018 року в області офіційно взято на облік 25 дітей, які були народжені від ВІЛ-позитивних матерів. Діагноз ВІЛ-інфекція цього року наразі підтверджений в однієї дитини, яка народилася від ВІЛ-позитивної матері.

Загалом на Львівщині під медичним спостереженням станом на 1 липня перебувало 3621 ВІЛ-позитивних осіб, серед яких 1230 осіб - хворі в стадії СНІДу. З 1987 року (початок реєстрації ВІЛ-інфекції) в області від захворювань, спровокованих СНІДом, померло 858 осіб, у тому числі 9 дітей.

Львівщина не належить до областей, де ВІЛ-інфекція надто поширена. У Львові на 100 тис. жителів припадає приблизно 144 людини з ВІЛ-статусом (показник по Україні – 339). Та біда у тім, що майже 70% інфікованих дізнаються про захворювання на пізніх стадіях.

Чимало людей помилково вважає, що ВІЛ-інфекція підстерігає в основному жінок, що надають сексуальні послуги, наркоманів тощо. Насправді у групу ризику входять усі, хто хоч раз мав випадковий незахищений статевий контакт. Згідно зі статистикою, 66% усіх випадків інфікування ВІЛ в Україні відбувається саме під час незахищених статевих контактів.

За 6 місяців цього року в області зареєстровано 235 нових випадків ВІЛ-інфекції, в тому числі в IV стадії ВІЛ-інфекції, тобто СНІДу – 128 випадків. Понад 40% хворих – це люди віком 30-39 років.

Насправді офіційна статистика захворюваності на ВІЛ відрізняється від реальної. Людей з ВІЛ-інфекцією значно більше, бо не всі громадяни проходять тестування на ВІЛ-інфекцію - обстеження на ВІЛ не належить до обов’язкових. А невчасно виявлене захворювання призводить до того, що людина, не знаючи про хворобу, заражає нею інших, у неї виникають різноманітні ускладнення, які значно погіршують життя і призводять до смерті.

«На Львівщині тест на ВІЛ-інфекцію обов’язково, майже 100%, роблять лише вагітним. Якщо жінка знає про свій ВІЛ-статус на ранніх порах і отримує відповідне лікування, то ризик, що дитина народиться хворою, зводиться практично до нуля. Без відповідного лікування цей ризик становить 30-40%», - повідомила директорка департаменту охорони здоров’я ЛОДА Ірина Микичак.

Та проблема у тому, що у нас частина жінок стає на облік на дуже пізніх термінах вагітності. І не завжди при виявленні ВІЛ їм вдається допомогти.

Ще один важливий момент – людина, у якої виявлено ВІЛ і вона проходить спеціальну терапію, не передає ВІЛ- інфекцію іншим.

Аби виявляти захворювання на ранніх стадіях у Львові планують відкрити пункт швидкого тестування. Про це на прес-конференції повідомила Ярослава Лопатіна, голова представництва Фундації АнтиСНІД-США в Україні.

«У Львові у листопаді цтого року на вул. Антоновича, 20 відкриється пункт швидкого тестування на ВІЛ-інфекцію. Цей пункт буде відкрито за межами медичних закладів, щоб кожна людина з будь-якого села чи міста області могла вільно прийти і швидко, впродовж 15 хвилин, зробити швидкий тест, здавши кров з пальця. У пункті працюватимуть фахівці, психологи, які, в разі потреби, зможуть порадити людині, як їй бути далі, де пройти лікування тощо. Тести для всіх без винятку будуть безкоштовні. І у цих пунках людям безкоштовно видаватимуть презервативи», - повідомила Ярослава Лопатіна.

У Львові відкриють другий пункт швидкого тестування, перший відкрито у Києві. Згодом такі пункти, за словами Ярослави Лопатіної, будуть працювати в усіх обласних центрах.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук